tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka PDF Drukuj Email

drzwi otw9 kwietnia bieżącego roku budynek na ul. Sobieskiego 20 wypełnił się uczniami gimnazjów, którzy zainteresowani są podjęciem dalszego kształcenia właśnie w naszej szkole. Drzwi Otwarte zaznajomiły potencjalnych kandydatów z bogatą ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka. Reprezentanci kierunków kształcenia przygotowali stoiska, na których prezentowano program zachęcający do podjęcia nauki w danym zawodzie. Zainteresowani mogli porozmawiać z nauczycielem lub zadać pytania młodzieży uczącej się w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka. Zapraszamy do podjęcia nauki właśnie w naszej szkole!

 
Marta Prymas – zdobywczynią I miejsca w konkursie recytatorskim! PDF Drukuj Email

konkurs rec5 kwietnia w naszej szkole, z inicjatywy Pani Barbary Splis – Huet, odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski, zorganizowany w celu upamiętnienia twórczości księdza Jana Twardowskiego z okazji przypadającej w tym roku 10 – ej rocznicy śmierci tego wybitnego artysty. Był on księdzem, prozaikiem i  polskim poetą religijnym, którego fenomen znacznie wykraczał poza literaturę. Uczestnikami recytatorskiej rywalizacji byli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Wysoki poziom uzdolnień recytatorskich przysporzył wielu trudności w wyłonieniu laureatów. Pani Beata Tarczyńska – starosta powiatu gnieźnieńskiego, uświetniła swoją obecnością dzisiejszy konkurs i wraz z Panią Małgorzatę Kaszyńską wręczyła nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy pozostałym uczestnikom rywalizacji. Na I miejscu uplasowała się uczennica klasy II technikum geodezji – Marta Prymas. Kolejne miejsce na podium należało do: Nataszy Andrzejewskiej (Gimnazjum nr 1) oraz Barbary Hanusko (Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych). Natomiast Marta Kęsik, uczennica Gimnazjum nr 1 – zajęła III miejsce.  Naszą szkołę reprezentowali także: Marianna Waligórska oraz Szymon Przybylski, uczęszczający do II klasy technikum geodezji. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka mogli skorzystać z porad Pani Joanny Piechowiak w zakresie modulacji głosu i akcentowania. Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzdolnień, które pozwoliły na wzięcie aktywnego udziału w recytatorskich zmaganiach i wykazanie się wrażliwością na piękno poezji. W organizację konkursu zaangażowały się w szczególności Panie: Marzena Idaszak – Wiewióra, Małgorzata Langner i Joanna Piechowiak.

 
Dzień z Matematyką PDF Drukuj Email

kon matUczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach: „Dnia z Matematyką” zorganizowanych 6 kwietnia w I LO im. Bolesława Chrobrego pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie. Uczestnicy wzięli udział w konkursie SUPERMATURZYSTA oraz w Mistrzostwach Powiatu w SUDOKU. Tego dnia zostały także wręczone nagrody w konkursie SUPERMATEMATYK na etapie powiatowym. Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły: Weronika Mellem z I klasy technikum architektury krajobrazu oraz Krystian Szewczyk z III klasy technikum geodezji zostali zwycięzcami w swojej kategorii. Szczerze gratulujemy matematycznych zdolności!

 
Podziwiajmy piękno naszej planety! PDF Drukuj Email

swi ziemiW kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Ekolodzy oraz wszyscy ludzie, dla których ważne jest promowanie postaw proekologicznych, szerzą inicjatywy mające na celu budowanie odpowiedzialności za Ziemię. Pamiętajmy więc szczególnie o segregacji śmieci i ponownym odzysku cennych surowców. Należy dbać o ekosystem naszej planety. Do podziwiania jej piękna zachęca przede wszystkim Pani Anna Czudowska, która zorganizowała wystawę w budynku na ul. Sobieskiego 20. Chrońmy bogactwa naszej natury.

 
Rekolekcje Wielkopostne – czasem duchowej odnowy PDF Drukuj Email

rekolekcjeRekolekcje Wielkopostne z całą pewnością można uznać za wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Każdy ma wówczas szansę na to, by zastanowić się nad sobą i swoją egzystencją. Rekolekcje są więc swoistym aktem pokutnym, który pozwala człowiekowi na przeżycie głębszej wiary. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nich dzięki zaangażowaniu księdza Piotra Gołębiewskiego. Jak zwykle odbywały się w Kościele p. w. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika. Nauki głosił ksiądz wikariusz Michał Szalaty z Chodzieży.

 
Literatura od kuchni, czyli o kulinariach w literaturze pięknej PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w interesującym projekcie, którego organizatorami są: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna, oraz szkoły z Gniezna: ZSP nr 3 i ZSP nr 4, natomiast koordynatorami: nauczyciele – bibliotekarze. Udział w nim daje możliwość połączenia dwóch pasji: gotowania i czytania. Celem projektu jest głównie zachęcenie młodzieży do przygotowywania potraw, których przepisy zamieszczone są w książkach. Dzięki temu uczniowie nie tylko pozyskują nowe umiejętności kulinarne, ale przede wszystkim rozwijają swoje czytelnicze pasje. Natalia Funke (IITAK), Michalina Musiał (IITAK) oraz Marianna Waligórska (IITG) świętowały: Dzień Czekolady, uczestnicząc w warsztatach wykonania ozdób z masy czekoladowej. Rozwiązywały także quiz dotyczący wiedzy o czekoladzie. Należy podkreślić, że projekt rozpoczął się w marcu spotkaniem uczestników projektu z autorką bloga kulinarnego, oraz projekcją fragmentów filmu: „Julia&Julia”.

 
Występy naszych uczniów w Kiszkowie PDF Drukuj Email

kiszkowo20 marca uczniowie naszej szkoły przyjechali do Kiszkowa, aby zaprezentować występ teatralno – muzyczny przygotowany z okazji zorganizowanego tam VII Wielkanocnego Śniadania Środowisk Wiejskich. Ponad tysiąc gości spotkało się w Niedzielę Palmową przy stole, w celu integracji i kultywowania tradycji. Głównym organizatorem spotkania była Wielkopolska Izba Rolnicza. W Kiszkowie nie zabrakło między innymi samorządowców z całej Wielkopolski, polityków oraz kobiet należących do Kół Gospodyń Wiejskich. W budynku Hali Widowisko – Sportowej nasi uczniowie przygotowali przedstawienie teatralno – muzyczne, w którym nie zabrakło kabaretowych akcentów. Występ z udziałem naszych uczniów przygotowały Panie: Małgorzata Kaszyńska oraz Joanna Piechowiak.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?