tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Wycieczka zawodowa PDF Drukuj Email

wycieczkazawodowa

W dniu 7 grudnia 2010 r. w ramach zajęć praktycznych, grupa uczniów z kl. IV TR pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych Dariusza Pietroczuka uczestniczyła w wycieczce do Zakładów Naprawczych Silników MOTOREM S.A. KOSTRZYN WLKP.
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi metodami diagnostyki, a w szczególności z diagnostyką układu hamulcowego z wykorzystaniem płyt najazdowych oraz z diagnostyką pomp wtryskowych. Dodatkowo prześledzili proces technologiczny naprawy silników spalinowych oraz zapoznali się z metodami napraw poszczególnych układów i części. Mogli również przyjrzeć się regeneracji wałów przez napawanie w osłonie gazów argonu i dwutlenku węgla.

 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

Mirellastypendia

W dniu 24 listopada 2010 r. wojewoda wielkopolski Piotr Florek i wicekurator oświaty Hanna Rajcic-Mergler w auli Poznańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza wręczyli najlepszym uczniom szkół średnich z województwa wielkopolskiego dyplomy z gratulacjami. Wśród 340 wyróżnionych stypendiami Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniów, jest także uczennica naszej szkoły Mirella Lisiecka z klasy IIIa TA.  Gratulujemy!

  

 
HALLOWEEN PDF Drukuj Email

halloweenW dniu 28 października 2010 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanej już po raz drugi zabawie z okazji Halloween. Nie zabrakło dyń, nietoperzy oraz tajemniczego klimatu. Opiekun pani Marzena Bociek oprócz akcji „Kto przebrany ten niepytany”, ogłosiła również konkurs na najciekawszą dynię i przebranie. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursach i wykazali się świetnymi pomysłami. Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone upominkami.

 
Wyjazd do PPZ „TRZEMESZNO” PDF Drukuj Email

W dniu 24 listopada 2010 r. uczniowie z klasy IIa i IIIa Technikum Agrobiznesu odwiedzili Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie. Przedstawiciel zakładów omówił i pokazał młodzieży proces przetwarzania ziemniaków. Podstawową produkcją zakładów jest wytwarzanie skrobi ziemniaczanej, w trakcie wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak przebiega proces produkcji i pakowania tego produktu. Opiekunem grupy była pani Teresa Nawrocka.


 
EuroTier 2010 PDF Drukuj Email

hannower

W dniu 18 listopada 2010 r. liczna grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w wystawie EuroTier 2010, która odbywała się w Hanowerze. Na wystawie obecni byli wszyscy wiodący producenci z dziedziny chowu bydła, trzody chlewnej, drobiu i owiec oraz bioenergii. Wyjazd na EuroTier 2010 umożliwił uczniom zapoznanie się z najnowszymi tendencjami w hodowli zwierząt i alternatywnych źródeł energii. Po zwiedzeniu targów uczestnicy wyjazdu udali się na spacer po centrum miasta. Opiekunami grupy byli: pani Joanna Kuszczak, pan Krzysztof Karczewski oraz pan Dariusz Pietroczuk.

 
Uroczystość nadania szkole imienia i sztandaru PDF Drukuj Email

nadanieW dniu 22 października 2010 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Stanisława Mikołajczyka naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Katedrze Gnieźnieńskiej, w trakcie, której bp Bogdan Wojtuś dokonał poświęcenia sztandaru szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Święto nadania imienia szkole zgromadziło wielu znakomitych gości, przyjaciół szkoły, grono pedagogiczne, rodziców i młodzież. Wszyscy, którzy przybyli na tę niezwykłą uroczystość zwracali uwagę na właściwy wybór patrona. Był to dzień, który zapisał się, jako jeden z najważniejszych wydarzeń w ponad 50-letniej historii szkoły. Pragniemy, aby słowa patrona: „Każdy z nas winien nieść Ojczyźnie to, co ma w sobie najlepszego i najszlachetniejszego”, towarzyszyły nam przez całe życie.

 
Stypendia naukowe PDF Drukuj Email

stypendia

Dnia 13 października 2010 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego zostali uhonorowani stypendiami naukowymi, które wręczył im starosta gnieźnieński pan Krzysztof Ostrowski. W uroczystości wzięli także udział uczniowie naszej szkoły, którzy w obecności pani dyrektor Iwony Ratajczak oraz rodziców odebrali wyróżnienia za osiągnięcia naukowe w danym przedmiocie.

Stypendia zostały przyznane następującym uczniom:

Ewelina Hanusko kl. IVc TAK – Język polski
Beata Kubicka kl. IVa TA - Język angielski
Monika Orchowska kl. IIc TAK – Historia
Magdalena Szuta kl. IIc TAK – Fizyka
Norbert Wasielewski kl. IId TAK – Chemia
Dorota Koronka kl. IIc TAK – Geografia
Paweł Trzciński kl. II TR – Matematyka
Marcin Naskręt kl. IVd TAK – Biologia
Lidia Polus kl. II TA – Przedmioty zawodowe
Jakub Czarnecki kl. II TR – Przedmioty zawodowe
Iwona Ptak kl. IVc TAK – Przedmioty zawodowe

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym!

 
«pierwszapoprzednia4142434445następnaostatnia»

Strona 45 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?