tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Dawid Drzewiecki otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email

dd30 listopada uczeń klasy IV technikum geodezji: Dawid Drzewiecki otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbywającą się w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca’56 w Poznaniu rozpoczął występ uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza. Stypendium wręczały Panie: Elżbieta Walkowiak – Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Dorota Kinal – Wicewojewoda Wielkopolski. Kolejny raz gratulujemy Dawidowi wyjątkowego wyróżnienia potwierdzającego, że jest on uczniem naszej szkoły, który uzyskał najwyższe wyniki w nauce.

 
Zwycięzcy konkursu: „Znam zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie” odebrali cenne nagrody PDF Drukuj Email

bezp20 listopada bieżącego roku przeprowadzony został konkurs testowy dla uczniów klas I naszej szkoły, którzy uczestniczyli wcześniej w szkoleniach informacyjnych zorganizowanych w dniach: 17. i 20.11.2015roku. Ostatecznie laureatami zostali: Mateusz Król(TR), Szymon Podlewski(TMR) oraz Radosław Kowalczyk(TMR). Zwycięzcy konkursu: „Znam zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie” otrzymali cenne nagrody rzeczowe, do których z pewnością należy zaliczyć szlifierkę i wiertarko – wkrętarkę Black & Decker CD 115, szlifierkę Bosch PWS 750-115 oraz okulary ochronne i rękawice. Koordynatorem akcji była Placówka Terenowa KRUS w Gnieźnie. Naszym uczniom życzymy kolejnych sukcesów!

 

 
Poznanie specyfiki funkcjonowania Zakładu Karnego w Gębarzewie PDF Drukuj Email

gebarzewo19 listopada uczniowie klasy IV technikum architektury krajobrazu wraz z opiekunami (w tej roli Panie: Ewa Helik i Joanna Piechowiak) udali się do Zakładu Karnego w Gębarzewie. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka nawiązuje aktywną współpracę z instytucjami, które mogą pomóc w realizacji celów zawartych w Szkolnym Programie Profilaktycznym. Uczniowie poznali specyfikę funkcjonowania placówki typu zamkniętego, przeznaczonego dla skazanych dorosłych odbywających karę pozbawienia wolności pierwszy raz oraz młodocianych z wydzielonym oddziałem typu półotwartego. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć film dokumentalny pokazujący sceny z kolizji drogowych oraz wyznania sprawców śmiertelnych wypadków. Został on przygotowany na zlecenie świętokrzyskiej policji w ramach kampanii: „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze.” Młodzież zobaczyła skutki wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców, a wstrząsające sceny oparte były na rzeczywistych zdarzeniach. Spotkanie koordynowała Pani kpt. Karolina Mantey – Sekulska.

 
Udany wyjazd PDF Drukuj Email

hanower

W minionym tygodniu uczniowie technikum rolniczego oraz technikum mechanizacji rolnictwa wyjechali do Hanoweru, gdzie  mieli możliwość obejrzenia najnowszych osiągnięć techniki rolniczej.

Agritechnica to wiodące na świecie targi, których powierzchnia wystawiennicza obejmuje 42 hektary. Reprezentowane są tu wszystkie wiodące na świecie przedsiębiorstwa branży  przedstawiające swoje produkty. Łącznie około 2800 wystawców z 52 państw świata. Można obejrzeć zarówno najnowsze modele ciągników, wszelakich maszyn do uprawy gleby, siewu, pielęgnacji, zbioru roślin uprawnych jak i nowości z zakresu techniki leśnej czy pozyskiwania energii odnawialnej.

Wystawa nie była jedynym celem wjazdu. Następnego dnia młodzi rolnicy przyjechali do Harsewinkel, gdzie mieli możliwość obejrzenia linii montażowych zakładów o stuletniej tradycji w produkcji kombajnów do zbioru zbóż i zielonek. Na spotkaniu w parku technologicznym firmy Claas zapoznali się zarówno z historią powstania i rozwoju zakładów jak i mogli prześledzić rozwój technologiczny na przykładzie poszczególnych produktów tej firmy. Dwudniowy wyjazd był szczególnie cenny dla rozwoju zawodowego zarówno uczniów jak i towarzyszących im nauczycieli przedmiotów zawodowych.

 
„Żeby Polska była Polską!” PDF Drukuj Email

11listObchody 11 listopada w naszej szkole miały podniosły charakter. Przypominamy, ze tego dnia 1918r. Rada Regencyjna powierzyła władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu, który dzień wcześniej powrócił do Polski zwolniony z więzienia w Magdeburgu. Kraj po 123 latach niewoli i podziale na trzy mocarstwa – Rosję, Austrię i Prusy – odzyskał suwerenność. W auli budynku na ulicy Sobieskiego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w uroczystościach przygotowanych przez nauczycieli: Panią Barbarę Splis – Huet oraz Pana Leszka Walery.

 
Warsztaty udzielania I pomocy w budynku Starostwa Powiatowego PDF Drukuj Email

fanton10 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach skoncentrowanych na umiejętności udzielenia pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzone w budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie spowodowały, że uczniowie nabyli praktyczne umiejętności w zakresie postępowania przy wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Nie zabrakło zajęć praktycznych z użyciem fantomów. Spotkanie warsztatowe koordynowali strażacy oraz ratownicy medyczni. W akcji uczestniczyli następujący uczniowie: Aleksander Adamski, Marcin Siewkowski, Bartosz Kobierski, Olaf Ogrodny, Nikodem Łykowski i Szymon Podlewski – jako reprezentanci klas I.

 
Podsumowanie projektu: „Skarby przeszłości” PDF Drukuj Email

dyplom5 listopada 2015r. w bibliotece I LO w Gnieźnie nastąpiło podsumowanie projektu edukacyjnego: „Skarby przeszłości”. Z tej okazji przygotowano debatę: „Polityka Bolesława Chrobrego była słuszna! – za i przeciw” z udziałem uczniów goszczącej nas szkoły ponadgimnazjalnej. Następnie wszyscy uczestnicy projektu obejrzeli prezentację multimedialną, która zestawiła miejsca i eksponaty będące jego częścią. Pani Agnieszka Janas wręczyła uczniom dyplomy oraz słodkie upominki. Przypominamy, że realizacją tego projektu w naszej szkole zajmowała się Pani Marzena Idaszak – Wiewióra.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?