tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email

rmppW  środę 23 marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pana Krzysztofa Karczewskiego udali się na Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, zorganizowane przez Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża. W skład drużyny wchodzili : Adrianna Rusinek (2TG), Karolina Strzyżewska (2TG), Olaf Ogrodny (1TAK), Aleksander Adamski ( 1TR) i Nikodem Łykowski  (1TMR). Zawody składały się z czterech stacji na których mogli wykorzystać swoją wiedzę praktycznie jak i teoretycznie. Uczniowie musieli sprostać nie lada wyzwaniom.  Poziom zawodów był bardzo wysoki, jednakże fakt ten nie przeszkodził naszym uczniom w zdobyciu zaszczytnego DRUGIEGO MIEJSCA!
Fantastycznej piątce gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Następny rok jest wasz!

 
„Wolność, gdy wszystko wolno” PDF Drukuj Email

warsztaty11 marca bieżącego roku Michalina Musiał, Natalia Funke i Grzegorz Dutkiewicz uczestniczyli w warsztatach, które poświęcone były tematyce wolności. Zostały one zorganizowane z okazji X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Młodzież z naszej szkoły zajęła się badaniami ankietowymi dotyczącymi problematyki pojmowania wolności przez inne osoby. Natomiast grupa młodzieży ze szkoły z Witkowa zaprezentowała film zawierający dyskusje młodych ludzi koncentrujące się na szeroko rozumianej wolności. Wszyscy uczestnicy warsztatów z zaangażowaniem prezentowali wyniki swojej pracy. Opiekunami naszej młodzieży byli: Pani Marzena Idaszak – Wiewióra oraz Pan Leszek Walery.

 
NIETYPOWE JAJO WIELKANOCNE PDF Drukuj Email

jwW Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie odbył się w piątek 18 marca 2016 r. Międzyszkolny Konkurs, którego celem było przygotowanie „nietypowego jaja wielkanocnego”. Pomysłodawcą konkursu i jego koordynatorem była Pani Marzena Bociek. Szczególny charakter konkursu polegał na tym, że jajo powinno być dużych wymiarów (wysokość > 50 cm), zaś zrobione mogło być z dowolnych materiałów florystycznych zarówno naturalnych jak i sztucznych. Liczyła się zarówno pomysłowość i oryginalność, jak i wymiary jaja, a także technika wykonania. Jury w składzie: Małgorzata Pełczyńska florysta, właścicielka „Zielonej fabryki”, Ewa Helik nauczyciel architektury krajobrazu i Anna Wysocka nauczyciel wylosowany spośród opiekunów po burzliwych obradach nagrodziło:

I miejsce – zespół ZSP nr 1 w Gnieźnie w składzie Paulina Kowalewska i Monika Kleinke

II miejsce – zespół ZSG Szczytniki Duchowne w składzie Marta Domagalska i Nadia Janas

III miejsce – zespół I LO w Gnieźnie w składzie Julia Benke i Julia Munia

IV miejsce – zespół ZSP nr 3 w Gnieźnie w składzie Hanna Stankowiak, Mikołaj Gładki i Monika Gacka

Wszystkie zespoły otrzymały bogaty zestaw nagród ufundowany zarówno przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie jak i firmę „Zielona fabryka” oraz Radę Rodziców przy ZSP nr 1.

 
Stypendia PDF Drukuj Email

Rada Pedagogiczna wytypowała kandydatów do stypendium

na II semestr roku szkolnego 2015/2016

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

Dawid Drzewiecki klasa 4 TG

Stypendium Naukowe Starosty Gnieźnieńskiego:

Radosław Pluciński klasa 2 TG

Stypendium Socjalne Starosty Gnieźnieńskiego:

Marta Prymas klasa 2 TG

Stypendium Starosty dla uczniów osiągających

najlepsze wyniki z przedmiotów

 

Imię i nazwisko ucznia

Przedmiot

Klasa

Krzysztof Kałat

Język polski

1 TMR

Magdalena Kwaśniewska

Język niemiecki

4 TG

Remigiusz Olejniczak

Historia

4 TG

Daniel Bruch

Fizyka

1 TMR

Weronika Mellem

Chemia

1 TAK

Michał Wojciechowski

Geografia

4 TG

Krystian Szewczyk

Matematyka

3 TG

Paweł Wenzel

Biologia

1 TMR

Przemysław Chudzyński

Przedmioty zawodowe

4 TMR

Hubert Zieliński

Przedmioty zawodowe

2 TG

Wojciech Gracz

Przedmioty zawodowe

2 TAK

Gratulacje dla wyróżnionych!

 
Przekonanie uczniów o konsekwencjach życiowych decyzji – celem przewodnim spektaklu profilaktycznego PDF Drukuj Email

sp11 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny, którego pomysłodawcami byli aktorzy z Krakowskiego Centrum Profilaktyki. Poruszał on tematykę przyjaźni, rozwijania swoich pasji, ale przede wszystkim traktował o zabójczych skutkach zażywania substancji psychoaktywnych. Spektakl był retrospekcją młodzieńczego życia Moniki i Mateusza opowiadaną przez ich dusze, które spotykają się w zaświatach w czasie śmierci klinicznej bohaterów. Po przedstawieniu nastąpiła krótka prelekcja, która nawiązała przede wszystkim do ulotności naszego życia i konieczności podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Spektakl: „100 km/h przez życie” zobaczyła młodzież kształcąca się w I i II klasach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie.

 
„Mam dwóch lekarzy – moją prawą i lewą nogę” PDF Drukuj Email

pieszoW niedzielę, 6 marca bieżącego roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanej przez Pana Krzysztofa Karczewskiego wycieczce pieszej. Szlak spacerowy wokół jeziora pozwolił na podziwianie malowniczo położonego lasu sosnowego. Uczestnicy wyprawy posilili się smażonymi kiełbasami - korzystając z miejsca do rozpalenia ogniska przy Ośrodku Wypoczynkowym, znajdującym się w odległości około 10 km od Gniezna, na trasie Szlaku Piastowskiego. Przypominamy, że piesza przechadzka należy do najłatwiejszej formy aktywności fizycznej, natomiast w sposób znaczący  zmniejsza ryzyko chorób serca. Dbajmy o swoje zdrowie!

 
Sukces goni sukces… PDF Drukuj Email

matFinał powiatowy Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego: „SUPERMATEMATYK” wyłonił prawdziwe talenty, wśród których nie zabrakło uczniów naszej szkoły! Z radością informujemy, że Weronika Mellem, uczennica I klasy technikum architektury krajobrazu oraz Krystian Szewczyk - uczęszczający do III klasy technikum geodezji zmierzą się wkrótce z „matematycznymi łamigłówkami” w finale wojewódzkim w Poznaniu. Uczniowie naszej szkoły doskonalą swoje umiejętności matematyczne z pomocą nauczycieli matematyki, którzy motywują ich do systematycznej pracy. Gratulujemy serdecznie życząc dalszych sukcesów!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?