tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Uczniowie naszej szkoły uświetnili swoim występem Powiatowe Święto Ludowe PDF Drukuj Email

pslCzłonkowie partii PSL  25 maja obchodzili Powiatowe Święto Ludowe. Najpierw spotkali się w Kościele pw. Bł. Jolenty,  w celu uczestniczenia we mszy świętej w intencji Ojczyzny. Następnie udali się do Centrum Kultury: „eSTeDe”, gdzie nastąpiły dalsze uroczystości, na których nie zabrakło także uczniów naszej szkoły – reprezentantów kółka teatralnego oraz muzycznego. Przybyli oni wraz z opiekunkami, Paniami: Joanną Piechowiak i Małgorzatą Kaszyńską, na zaproszenie wicestarosty powiatu gnieźnieńskiego – Pana Jerzego Berlika.  Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu teatralno – muzycznym, związanym przede wszystkim z postacią naszego patrona. Dziękujemy za umożliwienie nam uczestniczenia w tym wydarzeniu, polegającym także na budowaniu szczególnych więzi we wspólnotach lokalnych.

 
Gniezno we włoskiej odsłonie PDF Drukuj Email

gwwo16 maja 2015r. reprezentacja uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Paradzie Włoskiej zorganizowanej z okazji 20 – lecia partnerstwa łączącego Gniezno z miastem Anagni. Wydarzenie rozpoczęło się zbiórką o godz. 11. 30 na ul. Mickiewicza, przy budynku Teatru im. A. Fredry. Parada kierowała się wzdłuż ul. Chrobrego w stronę Rynku, gdzie odbyła się wspólna biesiada i gotowanie włoskiej zupy minestrone. Młodzież uczestnicząca w wydarzeniu miała być przebrana i pomalowana w kolory flagi włoskiej lub stroje skojarzone z Włochami. Zapraszamy do galerii w celu obejrzenia, w jakim stylu zaprezentowali się nasi uczniowie. Pomysłodawczynią uczniowskich stylizacji była Pani Marzena Idaszak – Wiewióra.

 
„Sukces to nie przypadek: lecz ciężka praca, wytrwałość, nauka i poświęcenie” PDF Drukuj Email

wiedza15Gospodarzem okręgowych eliminacji XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Łącznie 148 uczniów przystąpiło do rywalizacji. Pierwszego dnia zmagań uczestnicy olimpiady rozwiązywali zadania z testu pisemnego, a w kolejnym etapie skupili się na umiejętnościach praktycznych.  Przebieg konkursu nadzorowali wykładowcy związani z Uniwersytetem Przyrodniczym im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Młodzież rywalizowała w kilku blokach tematycznych. Wyniki zostały ogłoszone 18 kwietnia, podczas uroczystej gali. Łącznie 32 uczestników olimpiady zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się 29 – 30 maja bieżącego roku w Olsztynie. Z radością informujemy, że wśród nich nie zabrakło także ucznia naszej szkoły - Przemysława Chudzyńskiego – który zajął II miejsce w eliminacjach okręgowych. Gratulujemy wiedzy, która pozwoliła na zakwalifikowanie się do etapu centralnego.

 
Projekcja filmu w reżyserii uczniów naszej szkoły PDF Drukuj Email

pw15W czwartek 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć film pt: „Grudzień’18 Powstanie Wielkopolskie”, w reżyserii Mateusza Łaczkowskiego i Magdaleny Maćkowiak. Koncentruje się on na losach Wielkopolan, bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919. Przypominamy, że 27 marca bieżącego roku w Centrum Kultury: „eSTeDE”  odbył się wieczorek powstańczy: „Powstanie nie tylko od święta!”, w trakcie którego wyżej wymieniony film (powstały przy niskim budżecie i  przy współudziale uczniów naszej szkoły), miał swoją premierę. Odsyłamy Was do artykułu: „Kilka słów o premierze filmu w reżyserii uczniów naszej szkoły” zamieszczonego na stronie internetowej ZSP nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka, w którym znajdziecie szczegółowe informacje o tym wydarzeniu.

 
„Oddawanie krwi to świadectwo odpowiedzialności” PDF Drukuj Email

ak21 kwietnia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły odebrali: „KREWKARTY”, które wręczyła im Pani starosta, Beata Tarczyńska. Ponad 120 młodych ludzi dostąpiła tego zaszczytu, przychodząc do sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. W tym roku szkolnym oddano już łącznie 146 litrów krwi! Przypominamy, że projekt: „Błękitna krew”, promujący wśród młodzieży honorowe krwiodawstwo, jest realizowany przez powiat gnieźnieński oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. W tym roku akcje oddawania krwi poprzedzone były spotkaniami z Panią Marią Homan, koordynatorką fundacji: „Dar szpiku” oraz jej wolontariuszem, Panem Mateuszem Kobrzyckim. Podajemy nazwiska uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali „KREWKARTY”: Krzysztof Dams, Krzysztof Łukowski, Daniel Baranowski, Paulina Koperska, Marcin Kalicki, Monika Kołodziejczak, Karolina Jasińska, Monika Wachowiak, Filip Pietrzak, Błażej Różak,  Mateusz Trzciński, Mateusz Kłosin, Arkadiusz Pękała, Robert Ochotny, Adrian Cegiel oraz Kinga Zielińska.

 
Uczeń naszej szkoły na podium „Konkursu Wiedzy o Prawie” PDF Drukuj Email

psp28 kwietnia br. w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu odbył się finał III edycji „Konkursu Wiedzy o Prawie”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z wielkopolski. Pierwsza część konkursu została przeprowadzona na etapie szkolnym dnia 28 marca br. Uczestniczyło w nim 200 uczniów z 50 szkół. Natomiast do regionalnego etapu zakwalifikowały się 72 osoby, z naszej szkoły łącznie 4 uczniów, którzy zdobyli minimum 90% możliwych do uzyskania punktów. Konkurs przebiegał w dwóch częściach: pierwsza – pisemna, składała się z 40 pytań i odbywała się w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Po zakończeniu pisania testu uczestnicy zwiedzali Sąd, a następnie udali się do Okręgowej Izby Radców Prawnych, gdzie wysłuchali ogłoszenia wyników z części pisemnej oraz przystąpili do kolejnego etapu konkursu, koncentrującego się na wystąpieniu uczniów przed publicznością w Sali rozpraw OIRP w Poznaniu. Aby wziąć udział w drugiej części i uzyskać tytuł laureata na etapie regionalnym należało uzyskać 85% punktów możliwych do uzyskania w części pisemnej. Jeden z uczniów, Dawid Drzewiecki z klasy III technikum geodezyjnego, reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka zajął ostatecznie 3 miejsce otrzymując dyplom i nagrodę finansową. Opiekunem grupy była Pani Emilia Górska.

 
„Czegokolwiek się uczysz, rozwijasz się” – drogowskazem tegorocznych absolwentów PDF Drukuj Email

z4kl1524 kwietnia 2015r. - data szczególnie ważna dla tegorocznych absolwentów.  Z całą pewnością to okazja do refleksji, zbliża się bowiem czas, gdy ich praca, codzienny trud przygotowań do egzaminów, ma szansę zaowocować sukcesem. Dobiegł kresu kolejny etap edukacyjnej drogi, bywało, że dni w szkole zdawały się być wiecznością, jednak teraz można przyznać, iż cztery lata w murach szkoły z siedzibą na ulicy Sobieskiego 20 minęły niczym „jedna chwila”. Uroczystości pożegnania tegorocznych maturzystów uświetnili zaproszeni goście: wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego – Pan Jerzy Berlik, prorektor do spraw nauki i rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie (naszej uczelni partnerskiej) – profesor Jerzy Siepak, reprezentant projektu: „Albatros” – Pan Krzysztof Wachowiak oraz członek Towarzystwa imienia Stanisława Mikołajczyka – Pan Tadeusz Stachowiak. Nie zabrakło także Pani Danuty Owczarzak – przewodniczącej Rady Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka. W trakcie uroczystości wyróżniono uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz tych, którzy wyróżniali się swoją aktywną postawą, uczestnicząc w działalności pozaszkolnej. Rodzice tych absolwentów otrzymali listy gratulacyjne w podziękowaniu za trud włożony w proces wychowawczy swoich dzieci, które wielokrotnie sławiły szkołę swoimi osiągnięciami. Nie zabrakło części artystycznej, tym razem pozbawionej powagi i patosu, którą przygotowały Panie: Joanna Piechowiak i Małgorzata Kaszyńska. Pamiętajcie, że: „nie wystarczy iść – trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku”. Życzymy Wam radości, przy której zamiera smutek oraz wytrwałości oczekiwania na realizację swoich marzeń.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?