tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Przyjazd Dąbrówki do Gniezna PDF Drukuj Email

paradaW dniu 25 września 2015 r. uczniowie klas drugich wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystościach upamiętniających przybycie w 965 r. księżniczki czeskiej Dobrawy do Gniezna. Wydarzenie to wpisuje się w przygotowania do jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w przebraniach przemaszerowali w korowodzie ulicami miasta do Rynku, gdzie miał miejsce happening przygotowany przez teatr Circus Ferus – „nietypowa podróż w czasie i spotkanie Mieszka z Dobrawą”.

 
NAJLEPSZY „MŁODY MECHANIK” W POLSCE PDF Drukuj Email

mm15Powtórzył się sukces – w trakcie największych targów sprzętu rolniczego Agro – Show Bednary odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół średnich„Młody Mechanik na Medal”. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie Przemek Chudzyński zajął I miejsce w tym konkursie, zdobywając tym samym stypendium finansowe w kwocie 2 500  zł oraz nagrodę finansową dla szkoły.Należy podkreślić, że Przemek jest również zwycięzcą ubiegłorocznej edycji tego konkursu i tegorocznym laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która odbyła się w dniach 29 – 30 maja na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.

 
AGRO SHOW Bednary 2015 – największe targi plenerowe w Europie PDF Drukuj Email

bednaryAGRO SHOW to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolniczej. 18 września Bednary zwiedzali także uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w XVII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej 2015r. W tym roku tradycyjnie nie zabrakło wystawców maszyn rolniczych oraz producentów nawozów, nasion oraz środków ochrony roślin. Stwarza to wyjątkową okazję do porównania rozwiązań technicznych i ich wpływu na jakość pracy poszczególnych maszyn. Wystawa objęła blisko 120 hektarów, na której swoje miejsce odnalazło około 800 wystawców.  Bednary odwiedzili uczniowie technikum rolniczego i mechanizacji rolnictwa, uczący się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka.

 
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję: „Narodowego Czytania” pozytywistycznej powieści PDF Drukuj Email

lalka4 września uczniowie naszej szkoły - wraz z Panią dyrektor, Iwoną Ratajczak, włączyli się w akcję „Narodowego Czytania”, której patronował Prezydent RP – Andrzej Duda. Akcja ta – po raz pierwszy zainicjowana w 2012 roku - wzmacnia poczucie narodowej tożsamości i przede wszystkim popularyzuje czytelnictwo wśród Polaków. W tym roku Polska czytała „Lalkę”, pozytywistyczne dzieło autorstwa Bolesława Prusa. W auli budynku na ul. Sobieskiego 20 zgromadzili się uczniowie i nauczyciele wszystkich szkół mających tutaj swoją siedzibę. Nie zabrakło zaproszonych gości, wśród których znaleźli się, m. in. Starosta Powiatu – Pani Beata Tarczyńska oraz wicestarosta – Pan Jerzy Berlik.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksy Lisiecki i Marianna Waligórska z klasy II TG, oraz Maciej Piątek i Roma Bodzieszyk, uczęszczający do klasy IV TAK.

 
Uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny na placu przy ul. Kostrzyńskiej 46 PDF Drukuj Email

roz1 września 2015r. nastąpiło uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego, w trakcie którego mieliśmy okazję serdecznie przywitać wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz przede wszystkim uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. Pani dyrektor, Iwona Ratajczak, w swoim przemówieniu nie zapomniała o młodzieży, która rozpoczęła właśnie naukę w naszej szkole. Życzyła im niezapomnianych wrażeń oraz wyjątkowych chwil, które pozostaną w pamięci na zawsze. W trakcie minionej uroczystości został odczytany także list – na prośbę prezesa zarządu Stowarzyszenia Innowacyjnej Inżynierii ALBATROS – Pana profesora Jacka Przybyła. Wszystkim uczniom życzymy, aby rok szkolny 2015/2016 obfitował w edukacyjne i osobiste sukcesy. Szczególnie jednak zwracamy się do młodzieży, dla której rozpoczynający się rok będzie ostatnim spędzonym w murach naszej szkoły – życzymy Wam odnalezienia wewnętrznej siły, która pozwoli na systematyczną naukę i motywacji będącej natchnieniem w realizacji edukacyjnych planów.

 
PDF Drukuj Email

Rada Pedagogiczna wytypowała kandydatów

do stypendium na I semestr roku szkolnego 2015/2016

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów:

Dawid Drzewiecki klasa 4 TG

Stypendium Naukowe Starosty Gnieźnieńskiego:

Radosław Pluciński klasa 2 TG

Stypendium Socjalne Starosty Gnieźnieńskiego:

Marta Prymas klasa 2 TG

Stypendium Starosty dla uczniów osiągających najlepsze wyniki  z przedmiotów

Imię i nazwisko ucznia

Przedmiot

Klasa

Alicja Pluta

Język polski

4 TAK

Paulina Nadolska

Język angielski

3 TAK

Remigiusz Olejniczak

Historia

4 TG

Monika Kleinke

Fizyka

2 TG

Wojciech Gracz

Chemia

2 TAK

Miłosz Wojdyło

Geografia

4 TG

Krystian Szewczyk

Matematyka

3 TG

Igor Ryczkowski

Biologia

2 TG

Przemysław Chudzyński

Przedmioty zawodowe

4 TMR

Paulina Kowalewska

Przedmioty zawodowe

2 TG

Dominika Hetman

Przedmioty zawodowe

4 TAK

 

Gratulacje dla wyróżnionych!

 
Ogłaszamy wszem wobec – rozpoczęły się WAKACJE!!! PDF Drukuj Email

zr26 czerwca nastąpił długo oczekiwany dzień zwiastujący zakończenie roku szkolnego. Jest to także odpowiedni moment do wręczenie nagród uczniom, którzy w roku szkolnym osiągnęli najwyższe średnie ocen oraz wyróżniali się swoją aktywną postawą dla szkoły. Należy podkreślić, iż przez miniony rok 2014/2015 trwały rozgrywki drużynowe klas w różnych grach zespołowych, w ramach Memoriału im. Sławomira Redzika, zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego. Dlatego nie zabrakło także wyróżnień w kategoriach sportowych. Puchary odebrały poszczególne zwycięskie drużyny. W trakcie „Drzwi Otwartych” zorganizowanych przed budynkiem szkolnym na ul. Kostrzyńskiej 46 szczególnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt rolniczy, który w większości należał do rodziców uczniów technikum mechanizacji rolnictwa. Zakończenie roku szkolnego stało się więc okazją do podziękowań, które Pani dyrektor wręczyła osobiście rodzicom naszych uczniów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także Pani Danuty Owczarzak, przewodniczącej Rady Rodziców. Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracowniom szkoły życzymy udanych wakacji, pełnych słonecznego blasku oraz wrażeń, które zapadną w pamięci.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?