tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
„Skarby przeszłości” w Muzeum Początków Państwa Polskiego PDF Drukuj Email

spOstatnie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu: „Skarby przeszłości” miało miejsce w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie 17 czerwca 2015r. Wśród grup projektowych z gnieźnieńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych nie zabrakło także uczniów naszej szkoły. Zajęcia: „Potrzeba upamiętniania i pamiętania” przygotowała Pani Marta Karalus – Kuszczak. Uczestnicy projektu najpierw obejrzeli filmy nawiązujące do początku naszego państwa i panowania króla Mieszka I i Bolesława Chrobrego. W części warsztatowej mieli możliwość wykazania się swoją kreatywnością tworząc improwizowaną opowieść oraz projekt pomnika z kartonu. Kontynuacja projektu nastąpi w następnym roku szkolnym.

 
Wycieczka do Warszawy nagrodą dla uczniów naszej szkoły PDF Drukuj Email

warszawa24 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wyjechali do Warszawy. Wycieczka była nagrodą dla tych osób, które wyróżniły się w mijającym roku szkolnym bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz wysoką frekwencją. W związku z powyższymi kryteriami do Warszawy wyjechali uczniowie klas I: technikum geodezji oraz mechanizacji rolnictwa. Nie zabrakło także tych osób, które w sposób szczególny zasłużyły się swoją aktywną postawą dla szkoły – w ramach nagrody one również wyjechały do stolicy Polski. Młodzież miała okazję zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte w 60 rocznicę wybuchu walk o miasto i jest wyrazem hołdu mieszkańców Warszawy złożonego wszystkim, którzy ginęli walcząc o jej wolność. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z „Salą Posiedzeń” oraz wysłuchali wykładu dotyczącego między innymi przebiegu procesu legislacyjnego. Wszystkich zadziwił ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, zaprojektowany przez architekta krajobrazu. Jest on miejscem wypoczynku nie tylko dla studentów i pracowników naukowych, ale przede wszystkim dla mieszkańców Warszawy. W ogrodzie można było podziwiać różne odmiany roślin posadzonych w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Zwiedzający przez szklany dach zaglądali do wnętrza Biblioteki Uniwersyteckiej. Uczniowie wraz z opiekunami spacerowali także wzdłuż Placu Zamkowego, znajdującego się na granicy Starego Miasta i Śródmieścia Północnego. Zapraszamy do galerii, w której znajdziecie zdjęcia dokumentujące pobyt naszych uczniów w Warszawie.

 
Zwycięstwo naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Ekologicznym PDF Drukuj Email

ekolider11 czerwca bieżącego roku przy Wiacie Edukacyjnej: „Gajówka” nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych EKOLIDERÓW XV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego. W tym roku do konkursu przystąpiło 17 placówek oświatowych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Uzyskano łącznie aż 75 ton surowców wtórnych. Poza tym udało się zebrać 8 ton karmy dla zwierząt, zbudować paśnik, a także wykonać 141 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy oraz 10 karmników. Komisja konkursowa przyznała łącznie 5 tytułów EKOLIDERA, a wśród nich nie zabrakło naszej szkoły! Przypominamy, że edukacja ekologiczna jest ważnym elementem ochrony środowiska, dlatego tak istotne jest kształtowanie nawyków w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. Czyste środowisko naturalne zależy także od naszych mądrych działań, mądrych – czyli uwzględniających czystość otaczającego nas świata. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka kolejny raz udowodnili, że znane im są właściwe zachowania w zakresie szeroko pojętej dbałości o ochronę środowiska. W tej edycji konkursu budzącą zachwyt kronikę aktywności ekologicznej współtworzyli: Wojciech Gracz, Grzegorz Dutkiewicz i Piotr Kmiecik. Do aktywności w zakresie EKOLIDERA potrafi skutecznie zmotywować Pani Sylwia Centka – Śnitko.

 
Rajd rowerowy PDF Drukuj Email

rr0615W czwartek, 6 czerwca, z inicjatywy Pana Krzysztofa Karczewskiego odbył się rajd rowerowy. Tym razem celem nadrzędnym wycieczki był punkt widokowy w Dusznie, oddalony od Gniezna około 25 kilometrów. W trakcie słonecznej pogody rozciąga się stąd rozległy widok, z którego można dostrzec nie tylko Gniezno, ale i Trzemeszno, cementownię w Barcinie, Mogilno, kopułę bazyliki w Starym Licheniu oraz kominy elektrowni w Koninie. Punkt widokowy stanowi także element szlaku architektury drewnianej w powiecie gnieźnieńskim. Znajduje się on na najwyższym wyniesieniu Pojezierza Gnieźnieńskiego: Wale Wydartowskim (167 m n.p.m.)

 
Spływ kajakowy rzeką Korytnicą PDF Drukuj Email

kory30 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli do Starej Korytnicy, która początek bierze w okolicach Mirosławca, aby aktywnie spędzić czas na spływie kajakowym. Nie zabrakło chętnych, którzy cenią sobie tego rodzaju rozrywkę. Korytnica jest wyjątkowo malowniczą, krystalicznie czystą rzeką na Pojezierzu Drawskim w Polsce północno – zachodniej o niezwykłych walorach przyrodniczo – krajobrazowych. Przepływa ona przez rozległe lasy, spokojnym nurtem. Korytnica wpada do Drawy przy polu namiotowym Bogdanka, które znajduje się na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Pierwszego dnia, w sobotę, uczestnicy przepłynęli około 15 km, kończąc swoją trasę wypoczynkiem pod namiotem. Następnego dnia pokonali odcinek 18 km do ujścia Drawy. Organizatorem wyprawy był Pan Krzysztof Karczewski.

 
Akcja: „Zielone Podwórka” w wykonaniu uczniów naszej szkoły PDF Drukuj Email

ptak11 uczniów uczęszczających do klasy III technikum architektury krajobrazu w ramach praktyk zawodowych przygotowało projekty zieleni gnieźnieńskich podwórek. Uczniowie pracowali w grupach 2 i 3 - osobowych, w związku z czym, pod nadzorem architekta krajobrazu: Pani Małgorzaty Kania – powstało łącznie tyle samo wariantów projektu koncepcyjnego każdego z 5 podwórek. Głównym celem aktywności podjętej przez uczniów naszej szkoły było włączenie społeczności do dbania o wizerunek najbliższej okolicy. Jednocześnie młodzież ZSP nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka miała możliwość doskonalenia praktycznych umiejętności związanych z zawodem architekta krajobrazu. Uczniowie wykonali także dodatkowo 11 projektów rabaty znajdującej się przy ul. Wrzesińskiej 5. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane na planszach w Miejskim Ośrodku Kultury i Urzędzie Miasta Gniezna. Gratulujemy zaangażowania w realizację projektów i życzymy dalszych sukcesów! Projekty zieleni gnieźnieńskich podwórek przygotowali: Alicja Pluta, Monika Wachowiak, Katarzyna Ziółkowska, Miranda Kerber, Kamil Janas, Marta Migdał, Bogna Grzybowska, Błażej Witkowski, Natalia Szymańska, Izabela Chudzińska i Dominka Hetman.

 
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć PDF Drukuj Email

Przemek29 maja 2015r. w Olsztynie uczniowie rozpoczęli zmagania, którego celem był finał w 9 blokach tematycznych eliminacji centralnych XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wśród 223 jej uczestników nie zabrakło także Przemysława Chudzyńskiego, kształcącego się w III klasie technikum mechanizacji rolnictwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie.  Uczniowskie zmagania teoretyczne i praktyczne podlegały ocenie pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Należy podkreślić, że jest to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, którego przewodnim celem jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolniczych, natomiast jego laureaci mają możliwość podjęcia studiów wyższych na uczelniach rolniczych w naszym kraju. Rywalizacja toczyła się w 9 blokach tematycznych, a ich zwycięzców ogłoszono 30 maja. Uczeń naszej szkoły zajął ostatecznie III miejsce w bloku: mechanizacja rolnictwa. Jednocześnie otrzymał zaświadczenie uprawniające do zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gratulujemy spektakularnego sukcesu osiągniętego również dzięki zaangażowaniu nauczyciela przedmiotów zawodowych, Pana Dariusza Pietroczuka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?