tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra – Premiery z udziałem uczniów naszej szkoły PDF Drukuj Email

polagra21 stycznia rozpoczęła się 6 edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra – Premiery, pod patronatem branżowym Krajowej Rady Izb Rolniczych.  Od czwartku 21 stycznia do niedzieli – 24, targi w Poznaniu odwiedziło blisko 50 tysięcy zainteresowanych. Wśród nich nie zabrakło także uczniów II klasy technikum rolniczego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka. Ekspozycja maszyn, prezentacja nowinek technicznych z branży rolniczej, ale także spotkania, konferencje i prelekcje związane z rolnictwem – takie atrakcje czekały na wszystkich odwiedzających hale wystawowe. Zaprezentowano także rozwiązania z zakresu nowych technologii, specjalistycznego oprogramowania czy innowacyjnych akcesoriów, które mają służyć ułatwieniu pracy w gospodarstwie. Targi Polagra – Premiery zorganizowano na przestrzeni 11 nowoczesnych pawilonów.

 
Witamy w NOWYM ROKU! PDF Drukuj Email

nr16Witamy wszystkich w NOWYM ROKU kalendarzowym! Oby był on czasem spełnionych marzeń i wielu radosnych chwil! Życzymy Wam powodzenia w realizacji edukacyjnych celów, niech rok 2016 będzie przepełniony nadzieją i pozytywną myślą. Wiary w swoje możliwości i optymizmu życzymy zwłaszcza uczniom klas IV, którzy w minionych dniach pisali maturę próbną z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Pamiętajcie, że po tak intensywnym wysiłku intelektualnym wkrótce będziecie mieli okazję zregenerować siły i odnaleźć motywację do realizacji kolejnych edukacyjnych celów – dwa tygodnie ferii już tuż, tuż…

 
Dzień Patrona – w hołdzie Stanisławowi Mikołajczykowi PDF Drukuj Email

dzp15 grudnia był dla całej społeczności szkolnej szczególnie uroczysty. Dzień Patrona naszej szkoły rozpoczęto mszą świętą. Następnie, pod tablicą pamiątkową umieszczoną na ul. Kostrzyńskiej, odbyła się uroczystość połączona ze złożeniem kwiatów w hołdzie Stanisławowi Mikołajczykowi. Dopełnieniem obchodów stała się akademia, w trakcie której przywołana została pamięć o tym wielkim patriocie. Nastąpiła także ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zobowiązali się strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Dzień Patrona stał się także okazją do podsumowania wyników szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Działalności Stanisława Mikołajczyka, którego organizatorem był Pan Leszek Walery. Jego VI edycja wyłoniła zwycięzców: na I miejscu uplasowała się uczennica klasy ITAK -  Weronika Mellem, II miejsce przypadło w udziale Danielowi Bruchowi (ITMR), natomiast ostatnie miejsce na podium zajął Damian Walkowiak (ITG). Uczniowie naszej szkoły mieli także okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne w konkursie: „Stanisław Mikołajczyk – życie i działalność”. Przewodnicząca komisji konkursowej, Pani Joanna Piechowiak,  podsumowała wyniki rywalizacji ogłaszając, że I miejsce zajęła Weronika Mellem (ITAK). Wyróżniono także pracę Pauliny Nadolskiej (IIITAK), dla której również przewidziano nagrodę. Gratulujemy! Montaż słowno – muzyczny szkolnych uroczystości Dnia Patrona przygotowany został przez Panie: Joannę Piechowiak i Małgorzatę Kaszyńską, które dziękują za wsparcie Panu Leszkowi Walery. Uroczystość uświetnili honorowi goście: wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego – Pan Jerzy Berlik, przewodniczący Rady Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Pan Zbigniew Stajkowski, wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa imienia Stanisława Mikołajczyka – Pan Andrzej Skałecki, przedstawiciele Towarzystwa imienia Stanisława Mikołajczyka, działaczy PSL – Panów: Tadeusz Stachowiak i Janusza Winiarskiego oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – Pani Marzena Ogrodna.

 
Wiedza drogą do zwycięstwa PDF Drukuj Email

ksmUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie wykazali się rozległą wiedzą z zakresu życia i działalności społeczno – politycznej patrona swojej szkoły. 11 grudnia 2015r. uczestniczyli w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Działalności Stanisława Mikołajczyka, odbywającym się w Miejskiej Górce. Popularyzacja idei tego wybitnego Polaka stała się jego celem przewodnim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum geodezji: Marta Prymas i Radosław Pluciński uczęszczający do II klasy oraz Dawid Drzewiecki – uczeń IV klasy. W kategorii zespołowej nasza reprezentacja zajęła I miejsce! Na II miejscu uplasował się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Wągrowca, natomiast Zespołowi Szkół w Opatówku przypadło III miejsce na podium. Reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka okazali się być także najlepsi w kategorii indywidualnej – Marta Prymas wróciła do Gniezna jako laureatka I miejsca, Radosław Pluciński – II. Ostatnie miejsce stało się udziałem Kamila Rozmarynowskiego, ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wągrowcu. Przypominamy, że do udziału w konkursie zaproszone zostały 3 – osobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne i gimnazjalne z całej Polski, noszące imię Stanisława Mikołajczyka. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem w nagrodę wyjadą do Brukseli, w celu zwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Wycieczkę ufundował Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Andrzej Grzyb, który objął Patronat Honorowy nad konkursem. Do sukcesu naszej młodzieży przyczynił się Pan Leszek Walery, który z powodzeniem rozwija wiedzę  historyczną uczniów naszej szkoły.

 

 
Oddanie krwi przejawem altruizmu PDF Drukuj Email

kkartaMłodzież szkół ponadgimnazjalnych uczestnicząca w programie „BŁĘKITNA KREW” oddała już około 700 litrów krwi! 8 grudnia bieżącego roku wręczono 70 KREWKART uczniom, którzy bynajmniej dwukrotnie oddali już swoją krew uczestnicząc w akcjach organizowanych w szkołach lub  Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa na ul. św. Jana. Przypominamy, że projekt: „BŁĘKITNA KREW” został zapoczątkowany w 2012 roku i wciąż nie brakuje chętnych, którzy gotowi są na tak szlachetny gest. KREWKARTY z rąk starosty Powiatu Gnieźnieńskiego – Pani Beaty Tarczyńskiej, otrzymali: Jakub Kozanecki, Maciej Piątek, Patrycja Czekalska, Karolina Serbin, Mateusz Stamm, Klaudia Szewczyk, Paulina Nadolska oraz Karolina Budzynowska. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączają się w altruistyczną akcję.

 
SUPERMATEMATYK z udziałem naszych uczniów PDF Drukuj Email

smat28 listopada 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych XIV edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK. Młodzież kształcąca się w technikum zmierzyła się z 10 zadaniami zamkniętymi: jednokrotnego wyboru oraz wielokrotnego wyboru i 4 zadaniami otwartymi. Czas przewidziany na ich rozwiązanie wynosił łącznie 120 minut. Celem przewodnim konkursu jest przede wszystkim popularyzacja matematyki wśród młodzieży oraz wyłonienie talentów matematycznych. Koordynatorami SUPERMATEMATYKA są nauczyciele tego przedmiotu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie. Za sukces uczniów naszej szkoły z pewnością odpowiedzialni byli Pan Tadeusz Krystkowiak i Pani Marlena Rusiłowicz. Do finału powiatowego, który odbędzie się w lutym 2016 roku zakwalifikowali się - z klasy I: Weronika Mellem (technikum architektury krajobrazu), Paweł Wenzel i Filip Dębicki (technikum mechanizacji rolnictwa), natomiast z klasy III: Krystian Szewczyk (technikum geodezji). Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów oraz możliwości rozwijania swoich matematycznych zainteresowań!

 

 

 

 
Uczniowie odebrali certyfikaty potwierdzające odbycie zagranicznego stażu PDF Drukuj Email

tur

20 listopada 2015r. w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej: „BARKA”, nastąpiło spotkanie podsumowujące staż zagraniczny realizowany na terenie landu: Dolna Saksonia, w Niemczech. W projekcie: „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku rolnym – staż zawodowy uczniów szkół rolniczych”, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu – nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka reprezentowali: Kamil Kaczyński oraz Monika Bryjak, uczęszczający do III klasy technikum mechanizacji rolnictwa. Projekt został dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie (projekt nr 2014-1-PLO1-KA102-000721). Stażyści odbyli 3 – miesięczny staż zawodowy w gospodarstwach rolnych, a w trakcie uroczystego podsumowania otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu. Wierzymy, że uzyskane umiejętności niewątpliwie stworzą uczniom szansę zaistnienia na europejskim rynku rolnym.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?