tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego



    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
"Praktyczna szkoła" PDF Drukuj Email

zp15Zajęcia praktyczne niekoniecznie muszą kojarzyć nam się z nudą. Odpowiednie nastawienie i odrobina pomysłowości mogą przemienić ten czas spędzony w szkole w coś zarówno przyjemnego, jak i pożytecznego.

Powodów do narzekań nie mają uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie. Sposób przeprowadzania zajęć praktycznych przez tutejszych nauczycieli zachęca uczniów do kreatywnego myślenia, dzielenia się pomysłami i pozwala im na rozwijanie swoich umiejętności twórczych. Niewątpliwy wpływ na motywację uczniów ma ogromne zaangażowanie się nauczycieli w urozmaicanie tych zajęć. Wiedza zdobyta podczas pracy na pewno przyda się w przyszłości absolwentom  Technikum Architektury Krajobrazu. Uczniowie z entuzjazmem uczęszczają na zajęcia, gdzie uczą się tworzenia obiektów małej architektury krajobrazu. Obecnie przyszli architekci krajobrazu zajmują się budową „hoteli dla owadów”. Mogą wykazać się przy tym kreatywnością, gdyż sposób wykonania „domku” jest dowolny, a więc każda z grup może zaprojektować go według własnej wizji. Rozpoczęli również pracę nad własnymi projektami karmników dla ptaków i domków lęgowych, aby już w krótce przystąpić do ich budowy.

Dodatkową motywacją do czynnego uczestniczenia w zajęciach jest możliwość niesienia pomocy na rzecz środowiska naturalnego, jak również sprawdzenia zdobytych przez siebie umiejętności w praktyce.  Uczniowie mogą pochwalić się udziałem w przeróżnych, ważnych przedsięwzięciach. Na swoim koncie mają już: wykonanie projektów zagospodarowania podwórek miejskich w Gnieźnie - „Zielone podwórka”, współpracę z OSzW w Kłecku i projekt „Ogrodu zmysłów”a obecnie  wykonują zaprojektowany przez siebie ogród wspólnie z  podopiecznymi Fundacji „Maki".  Każdego roku biorą też udział w „Sprzątaniu Świata”, a także przyłączają się  do akcji sadzenia lasów.

 
Wybrano skład nowego Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email

wybory15Minął już pierwszy miesiąc roku szkolnego 2015/2016, a w końcowe dni września przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. Łącznie oddano 219 głosów i ostatecznie przewodniczącą SU została Karolina Strzyżewska(II TG), natomiast funkcję zastępcy będzie pełnić Paula Kordońska(III TAK).  Wszystkie informacje zostały zamieszczone na tablicy korkowej w budynku na ul. Sobieskiego. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym została Pani Marzena Bociek. Gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

 
„Wszystkiego, co najlepsze!” – takie życzenia można było usłyszeć 30 września PDF Drukuj Email

dzch30 września to święto wszystkich Panów – Dzień Chłopaka – ponieważ o nim właśnie piszemy, obchodzony był także przez młodzież uczącą się w naszej szkole. Oczywiście dziewczęta nie zapomniały złożyć życzeń kolegom i sprawić, że ten dzień różnił się od pozostałych. Ten wspaniały moment na okazanie swojej sympatii wykorzystały także dziewczęta z klas I, które przygotowały poczęstunek i upominki. Co ciekawe - początek tego święta prawdopodobnie sięga roku 1999! Oczywiście dołączamy się do życzeń: spełnienia marzeń i uśmiechu każdego dnia!

 
Młodzieżowe Forum Kariery w budynku na ul. Sobieskiego PDF Drukuj Email

mfk24 września Młodzieżowe Centrum Kariery w Gnieźnie zorganizowało przedsięwzięcie, w którym wzięła udział między innymi reprezentacja młodzieży wszystkich szkół mieszczących się w budynku na ul. Sobieskiego. „Młodzieżowe Forum Kariery” składało się z warsztatów i prelekcji, które ułatwiły ich uczestnikom poznanie swoich planów edukacyjno – zawodowych. Uczniowie mogli także skorzystać z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz zapoznać się z bieżącą ofertą gnieźnieńskich szkół wyższych.

 
Działania profilaktyczne w naszej szkole PDF Drukuj Email

policjaW bieżącym roku szkolnym pierwsze spotkanie rodziców uczniów rozpoczynających edukację w naszej szkole z wychowawcami zostało zainaugurowane przez asp.sztab. Aldonę Nowak, która wygłosiła prelekcję. W trakcie swojego wystąpienia zwróciła uwagę przede wszystkim na określone zachowania młodzieży, które powinny zaniepokoić rodziców i jednocześnie spowodować podjęcie aktywnej współpracy ze szkołą i Wydziałem Prewencji Komendy Powiatowej w Gnieźnie. Pani dyrektor Iwona Ratajczak, zapowiadając zaproszonego gościa, zachęcała rodziców do aktywnego zaangażowania się w życie szkolne swoich dzieci, co pozwoli wychowawcom na szybką reakcję w przypadku zaistnienia trudności i minimalizowanie konkretnych zagrożeń.

 
„Skarbów przeszłości” ciąg dalszy… PDF Drukuj Email

skarbyW dniu 29 września grupa projektowa (Marta Prymas II TG, Radek Pluciński II TG, Grzegorz Dutkiewicz II TAK oraz Wojtek Gracz II TAK) uczestniczyła w kolejnym już spotkaniu kontynuowanego z poprzedniego roku szkolnego projektu „Skarby przeszłości”. Tym razem uczniowie wraz z opiekunem p. Marzeną Idaszak udali się do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na warsztaty dotyczące pierwszych form pisma, inicjałów i cennych egzemplarzy ksiąg. Młodzież miała okazję zobaczyć i przejrzeć ręcznie pisane i drukowane stare księgi ze zbiorów muzeum. Emocjonujące spotkanie zakończyło się narysowaniem autorskiego inicjału, który będzie umieszczony na stronie Facebooka PBP w Gnieźnie, gdzie można oddawać głosy na pracę naszych uczniów. Niecierpliwie czekamy na następne spotkanie.

 
Twoja krew – darem życia PDF Drukuj Email

krewRuszyła IV edycja projektu „Błękitna krew”, którą zainaugurowały warsztaty dotyczące krwiodawstwa. Młodzież z klasy 3 TMR wraz z opiekunem miała możliwość uczestniczenia w dniu 28.09.2015 r. w wykładzie, zorganizowanym w Starostwie Powiatowym, a prowadzonym przez dr Jaromira Dziela. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak rozkłada się procent osób posiadających daną grupę krwi i Rh, jak oznacza się krew oraz co daje bezinteresowne oddawanie krwi. W szkołach rusza właśnie akcja krwiodawstwa, do której nasza szkoła włącza się 29 października.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?