tlo22n.jpg

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego

NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE

A L B A T R O S

www.program-albatros.pl

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE

R O L N I C Z E

012
Marta Prymas – zdobywczynią I miejsca w konkursie recytatorskim! PDF Drukuj Email

konkurs rec5 kwietnia w naszej szkole, z inicjatywy Pani Barbary Splis – Huet, odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski, zorganizowany w celu upamiętnienia twórczości księdza Jana Twardowskiego z okazji przypadającej w tym roku 10 – ej rocznicy śmierci tego wybitnego artysty. Był on księdzem, prozaikiem i  polskim poetą religijnym, którego fenomen znacznie wykraczał poza literaturę. Uczestnikami recytatorskiej rywalizacji byli uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Wysoki poziom uzdolnień recytatorskich przysporzył wielu trudności w wyłonieniu laureatów. Pani Beata Tarczyńska – starosta powiatu gnieźnieńskiego, uświetniła swoją obecnością dzisiejszy konkurs i wraz z Panią Małgorzatę Kaszyńską wręczyła nagrody zwycięzcom oraz pamiątkowe dyplomy pozostałym uczestnikom rywalizacji. Na I miejscu uplasowała się uczennica klasy II technikum geodezji – Marta Prymas. Kolejne miejsce na podium należało do: Nataszy Andrzejewskiej (Gimnazjum nr 1) oraz Barbary Hanusko (Zespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych). Natomiast Marta Kęsik, uczennica Gimnazjum nr 1 – zajęła III miejsce.  Naszą szkołę reprezentowali także: Marianna Waligórska oraz Szymon Przybylski, uczęszczający do II klasy technikum geodezji. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka mogli skorzystać z porad Pani Joanny Piechowiak w zakresie modulacji głosu i akcentowania. Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzdolnień, które pozwoliły na wzięcie aktywnego udziału w recytatorskich zmaganiach i wykazanie się wrażliwością na piękno poezji. W organizację konkursu zaangażowały się w szczególności Panie: Marzena Idaszak – Wiewióra, Małgorzata Langner i Joanna Piechowiak.

FILM

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?