tlo22n.jpg

 

NAZWA PROJETKU

Staże zagraniczne dla uczniów

i absolwentów szkół zawodowych

oraz mobilność kadry

kształcenia zawodowego    NAZWA PROJEKTU
Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół  zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego Program operacyjny wiedza edukacja rozwój 2014 – 2020     OKRES REALIZACJI PROJEKTU Od 2015-12-31 do 2016-12-30 CEL PROJEKTU Sfinansowanie staży osób uczących się w zagranicznych przedsiębiorstwach KRÓTKI OPIS PROJEKTU W projekcie bierze udział 45 uczniów uczących się w zawodach: - technik architektury krajobrazu  (30) - technik geodeta (15) oraz 3 opiekunów. Staże odbywają się w przedsiębiorstwach właściwej branży na terenie Grenady, Kordoby i Martos. Czas trwania stażu to 4 tygodnie. W weekendy odbywają się wycieczki turystyczne. Dodatkowo każda grupa ma sfinansowane 28 godzin języka hiszpańskiego oraz zajęć kulturowo – pedagogicznych. CAŁKOWITA KWOTA PROJEKTU 463 677,39 EURO KWOTA DOFINANSOWANIA PROJEKTU 463 677,39 EURO ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU Europejski Fundusz Społeczny

 NASZA SZKOŁA BIERZE

UDZIAŁ  PROGRAMIE
 

A L B A T R O S

 www.program-albatros.pl

     

 

KWALIFIKACYJNE KURSY

ZAWODOWE

NA KWALIFIKACJE


R O L N I C Z E

                   

012
Wyjazd do Brukseli PDF Drukuj Email

bruW dniach od 17 do 21 kwietnia 2015 roku laureaci IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Działalności Stanisława Mikołajczyka, czyli Marta Prymas, Dawid Drzewiecki i Remigiusz Olejniczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie wraz z opiekunami, gościli w Belgii na zaproszenie posła Andrzeja Grzyba. Grupę zaproszonych stanowili laureaci i wyróżnieni uczniowie szkół średnich z województwa wielkopolskiego.

W pierwszym dniu pobytu uczestnicy zwiedzili studenckie miasteczko Leuven, którego historię i najciekawsze miejsca zaprezentowała przewodniczka pani Maria Kozińska. Następnego dnia, w niedzielę grupa uczestniczyła we Mszy Świętej w kościele Dominikanów w Brukseli, po której, wraz z przewodnikiem panem Marianem Apostołem, zwiedzała stolicę Belgii. Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. Grand Place, park królewski, pomnik Manneken- Pis, Łuk Triumfalny itp. Mieszkający od wielu lat w Belgii pan Marian Apostoł interesująco przedstawił historię poszczególnych miejsc i przytaczał anegdotki, których daremnie szukać w przewodnikach. Kolejną atrakcją był wyjazd do Brugii – miasteczka poprzecinanego siecią kanałów, które zachwyciło architekturą i panującą w nim atmosferą. Sprzyjająca pogoda zachęcała do długich wędrówek, jednak zwieńczeniem dnia była wykwintna kolacja, która zaskoczyła uczestników.bru2

Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim. Poseł Andrzej Grzyb umożliwił grupie wejście na teren budynku i pokazał najważniejsze miejsca w instytucji. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu asystenta posła – pana Borysa Brzezińskiego, na temat sposobu funkcjonowania instytucji unijnych. To działanie miało na celu wprowadzenie uczestników wyjazdu w tematykę europejskiej polityki. Następnie poseł pokazał uczestnikom wyjazdu galerię sali plenarnej i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie przy słynnych flagach. Ostatnim elementem wizyty był wspólny obiad w restauracji parlamentarnej.

Pan poseł Andrzej Grzyb odprowadził grupę do autokaru i na pożegnanie życzył młodym laureatom dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom wycieczki szczęśliwego powrotu do Polski.

 
Prawybory prezydenckie w naszej szkole PDF Drukuj Email

pra22 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka odbyły się prawybory prezydenckie. Uczniowie mogli więc zdecydować, kto ich zdaniem powinien objąć urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Młodzież wrzucała kartę z zaznaczonym nazwiskiem kandydata do urny, która została dostarczona do szkoły. Swoje głosy mogli oddawać także uczniowie niepełnoletni.

 
Pomoc dla podopiecznych schroniska PDF Drukuj Email

schrKlub Europejski, który aktywnie działa w naszej szkole, zebrał kwotę 260 zł. Pozyskane pieniądze postanowiono przekazać na potrzeby „Schroniska dla zwierząt” mieszczącego się na ul. Kawiary 40 w Gnieźnie. Jak się okazało istnieje zapotrzebowanie na budy dla psów, które będą zapewniały elementarne warunki bytowe czworonożnym podopiecznym. W tym celu nawiązano kontakt z Panem Tomaszem Krzyżaniakiem z Gniezna, który sprzedał 2,5 metrowe deski niezbędne do wykonania drewnianych pomieszczeń dla zwierząt. Należy podkreślić, że sprzedał ich nie tylko trzykrotnie więcej, niż wynikało to z zebranej przez członków Klubu Europejskiego kwoty, ale jeszcze dowiózł je do schroniska nie pobierając dodatkowych pieniędzy! Dziękujemy za wsparcie inicjatywy pomocy zwierzętom. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce podopiecznym schroniska.

 
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym: „Skarby przeszłości” PDF Drukuj Email

spW bieżącym roku kalendarzowym przypada 990 rocznica koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka II na królów Polski. W obchody rocznicowe włączyła się przede wszystkim Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu – Filia w Gnieźnie, która (wraz z Biblioteką I LO im. Bolesława Chrobrego) zaproponowała uczniom gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych udział w realizacji projektu edukacyjnego: „Skarby przeszłości”. 5 reprezentantów naszej szkoły uczestniczyło w pierwszym zadaniu, polegającym na zwiedzaniu Katedry Gnieźnieńskiej, poznając jej zabytki. Wszystkie grupy projektowe wypełniły także kartę pracy z zadaniami punktowanymi, a suma zebranych punktów zadecyduje o zwycięstwie. Do końca roku szkolnego uczniowie odbędą wizytę w Archiwum Archidiecezjalnym i Archiwum Państwowym. Czekają na nich także zajęcia edukacyjne w plenerze. Kontynuacja projektu – od września. Życzymy powodzenia w zbieraniu punktów! Koordynatorem szkolnym jest Pani Marzena Idaszak – Wiewióra.

 
Rozpoczął się sezon rowerowy! PDF Drukuj Email

jlSezon rowerowy możemy uznać za otwarty – Pan Krzysztof Karczewski zorganizował już rajd, którego celem stało się Jezioro Lednickie.  Wszyscy uczestnicy wyprawy wyruszyli w słoneczną niedzielę z ul. Kostrzyńskiej 46. Jezioro znajduje się na obszarze Lednickiego Parku Krajobrazowego, w województwie wielkopolskim. Nie brakuje tu licznych gospodarstw agroturystycznych, oraz krajobrazów, które pozwalają odpocząć od zatłoczonych miast. Wokół jeziora można spotkać wielu rowerzystów, którzy pokonują między innymi trasę około 20 km z Gniezna. Zapraszamy wszystkich uczniów do korzystania z wyjazdów rowerowych organizowanych przez Pana Krzysztofa Karczewskiego.

 
Nasi uczniowie najlepsi w konkursach z okazji: „Dnia Niemieckiego” PDF Drukuj Email

dnZespół Szkół Ekonomiczno – Odzieżowych w Gnieźnie zorganizował w tym roku Dzień Niemiecki, podczas którego uczniowie mogli wziąć aktywny udział w przygotowanych konkursach, które poprzedził wykład Pana Ramzesa Temczuka na temat historii polsko – niemieckiej. Nie zabrakło pokazu tańca niemieckiego,  degustacji potraw oraz występu chóru szkolnego. Naszą szkołę reprezentowało łącznie 8 uczniów technikum geodezyjnego – 6 z klasy pierwszej i 2 – z drugiej. Z dumą ogłaszamy, że w niżej wymienionych konkursach zajęli I miejsce: Radosław Pluciński i Igor Ryczkowski: „Geografia po niemiecku” oraz: „Co jedzą Niemcy?”, Paulina Kowalewska i Radosław Pluciński: „Posłuchaj i narysuj”, natomiast w konkursie na plakat: „Niemiecki wokół nas” – Paulina Kowalewska. Gratulujemy serdecznie poziomu wiedzy z zakresu szeroko pojętej kultury niemieckiej!

 
„Drzwi Otwarte” – szansą na zapoznanie się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły PDF Drukuj Email

do15W sobotę 11 kwietnia przed budynkiem na ul. Kostrzyńskiej 46 odbyły się „Drzwi Otwarte”, zorganizowane przez społeczność szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka. Ich celem było przede wszystkim zaznajomienie gimnazjalistów z ciekawą ofertą dydaktyczną szkoły. Mieli oni także możliwość bliższego poznania placówki oraz jej oferty edukacyjno – wychowawczej. Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji, które związane były z poszczególnymi kierunkami kształcenia znajdującymi się w ofercie naszej szkoły. Nie zabrakło między innymi prezentacji maszyn rolniczych dostarczonych przez firmę CASE – partnera placówki oraz uczniów.  Gimnazjaliści brali udział w licznych konkursach, które przyciągnęły uczestników. „Crazy traktor”, czyli slalom ciągnikiem z przestawionym kierunkiem działania układu kierowniczego wyłonił zwycięzców. Potencjalni kandydaci technikum architektury krajobrazu wzięli udział w warsztatach wykonywania zakładek kwiatowych, a geodeci zapoznali się z nowoczesnym sprzętem geodezyjnym i starymi mapami katastralnymi.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 45
 

FILM

PROMOCYJNY

SZKOŁY

_________________________

Znajdziesz nas w

Facebook

_________________________

WIRTUALNA

WYCIECZKA

PO

SZKOLE


ZAPRASZAMY

________________________

PRAKTYKI W NIEMCZECH

Szkoła zrealizowała  projekt,

który dofinansowany był

w ramach programu

ERASMUS+

i  realizowany przez Fundację

Rozwoju Systemu Edukacji

– Narodową Agencję Programu

ERASMUS+ w Warszawie

projekt nr 2014-1-PL01

-KA102-000721.

Tytuł zrealizowanego projektu

„Nowe umiejętności – większe

szanse na europejskim

rynku rolnym - staż zawodowy

uczniów szkół rolniczych”,

którego beneficjentem jest

Towarzystwo Umiejętności

Rolniczychw Poznaniu.

__________________________

Sonda

Skończyłeś szkołe średnią, matura i egzamin zawodowy już zdane, a przed Toba stoi pytanie - Co dalej?