Moje pasje – wywiad z Weroniką Mellem

1. Opowiedz, proszę, jaka dziedzina sztuki jest Twoją pasją?

Weronika: Bardzo lubię wszystkie dziedziny sztuki, które wymagają sprawności manualnej. Głównie moją pasją jest rysowanie/malowanie. Najbardziej kocham rysować portrety, zwłaszcza ołówkiem, lecz ostatnio coraz częściej sięgam po kredki lub pastele. Interesuję się grafiką komputerową, wykonałam kilka prac na komputerze. Czasami robię jakieś wyroby z drewna, modeliny czy glinki.

2. Brałaś udział w konkursach, które pozwoliły Tobie zaprezentować swój talent?

Weronika: W szkole podstawowej i gimnazjum brałam udział w wielu konkursach plastycznych, w których zajmowałam czołowe miejsca. Moje największe sukcesy to zajęcie II miejsca w etapie wojewódzkim konkursu na 20 – lecie Straży Pożarnej i I miejsce w kategorii: komiks, w konkursie: „Gniezno – Miasto św. Wojciecha”. Również w maju odbyła się wystawa moich prac w bibliotece publicznej. Wykonałam także logo i plakat koncertu na rzecz Międzynarodowego Dnia Pokoju, który odbył się w Gnieźnie pod koniec września.

3. Czy Twoje zainteresowania taką dziedziną sztuki wpłynęły na wybór kierunku kształcenia na etapie ponadgimnazjalnym?

Weronika: Moje zainteresowania sztuką miały wpływ na wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Nie miałam zamiaru iść do żadnego liceum, nawet plastycznego, bo chciałam mieć zawód. Jedyną szkołą w okolicach Gniezna, w której mogłabym wykorzystać moje zdolności i mieć przyszłość zawodową był właśnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka.

4. Czy architektura krajobrazu pozwala rozwijać malarskie zainteresowania?

Weronika: Tak, architektura krajobrazu pozwala rozwijać moje zainteresowania. Na początku nie byłam przekonana do tego profilu, lecz po upływie prawie 2 miesięcy w tej szkole przekonałam się, że jest to coś, co chcę robić w życiu i co przede wszystkim mi się podoba. Zajęcia z rysunku są moim ulubionym przedmiotem, mogę na nich użyć swojej wyobraźni i przedstawić własne pomysły. Uczę się także nowych technik i przez to staję się lepsza w tym, co robię.

5. Stworzyłaś jakieś dzieło, z którym w sposób szczególny jesteś związana emocjonalnie?

Weronika: Każda praca jest dla mnie ważna, więc nie mogę wybrać jednej – najważniejszej, lecz szczególnymi dla mnie rysunkami są portrety mojego ulubionego aktora: Jareda Padalecki, których stworzyłam naprawdę dużo. Jest on nie tylko moim idolem, ale także wzorem do naśladowania, więc to z nim wiążę się emocjonalnie poprzez moje rysunki. „Przykładam się” do każdej tworzonej przez siebie pracy i „wczuwam się” w to, co robię. Każda z nich ma swoją historię.

6. Co stanowi dla Ciebie inspirację w procesie twórczym?

Weronika: Inspiracją dla mnie są głównie ludzie, którym podoba się to, co robię i tym samym motywują mnie do dalszego działania. Prowadzę także małego bloga, gdzie prezentuję swoje projekty i gdy czytam te wszystkie pozytywne komentarze – wena przychodzi sama. Inspiracją są też dla mnie seriale, filmy, książki, gry, które kocham, jak i najbardziej oczywista rzecz – natura.

prace

Dodaj komentarz