Akcja MEN #Razem na Święta

Włodzimierz Kaszyński   15 grudnia 2020   Możliwość komentowania Akcja MEN #Razem na Święta została wyłączona

Nasza Szkoła po raz trzeci bierze udział w inicjatywie #Razem na Święta, by nieść pomocy i radość oraz budować więzi międzypokoleniowe.  W poprzednich latach kolędowaliśmy w DPSie i Stowarzyszeniu MAKI w Gnieźnie Wręczaliśmy drobne upominki  i własnoręcznie zrobione kartki świąteczne oraz przedstawialiśmy Jasełka. Sukcesem były również warsztaty, podczas których przygotowywaliśmy gadżety świąteczne. Wytwory naszych rąk były wystawione na kiermaszu w naszej szkole, z którego całkowity dochód przekazaliśmy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Tegoroczna akcja #Razem na Święta, z uwagi na zagrożenie epidemiczne, musi przybrać nieco inny charakter, aby było bezpieczne i odpowiedzialne. Niestety, nie możemy być osobiście  w zaprzyjaźnionych instytucjach, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc online. Pierwszą inicjatywą tegorocznej akcji będzie przygotowanie wierszyków, bajek i piosenek dla najmłodszych, które zostaną nagrane i przesłane dzieciom z Domu Dziecka w Gnieźnie. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele czynnie włączają się w tą akcję. Dla mieszkańców DPS-u przygotowujemy list z życzeniami oraz  film. Będą to jasełka przygotowane przez księży katechetów naszej szkoły. Ponadto zachęcamy uczniów do dbania o osoby starsze, chore – zarówno te z rodziny, jak i z bliskiego otoczenia poprzez zaoferowanie im pomocy w przedświątecznych zakupach i złożenia życzeń świątecznych i noworocznych.

razemnaswietagrafika