X edycja programu „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”

Włodzimierz Kaszyński   1 czerwca 2020   Możliwość komentowania X edycja programu „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych” została wyłączona

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła realizowała program edukacyjny „Twoje dane – Twoja sprawa” organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. 

Od dnia 27 kwietnia br. do końca maja w naszej szkole odbywały się warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci.  Zajęcia prowadzone były zdalnie poprzez platformę Microsoft Teams przez pedagoga i wychowawców. Uczniowie klas I-III Technikum oraz klas II-III Branżowej Szkoły poznawali zasady  bezpiecznego korzystania z aplikacji w urządzeniach oraz z portali społecznościowych. Nabywali wiedzę dotyczącą zabezpieczania sprzętów, poprzez które łączą się z siecią oraz uczyli się zasad ochrony swoich danych osobowych.  Sprawdzali ustawienia swoich laptopów i telefonów. Uczyli się jak tworzyć mocne hasła zabezpieczające. Poznali przepisy i prawa związane z przetwarzaniem danych.  Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę uczniowie zastosują w praktyce. Bezpieczeństwo w sieci jest teraz najważniejsze!

PORADY:

 Chroń swoje dane

Portale społecznościowe

Niezabezpieczona Kamera

TikTok