AKCJA ODDAWANIA KRWI W ZSP-U

Włodzimierz Kaszyński   4 marca 2020   Możliwość komentowania AKCJA ODDAWANIA KRWI W ZSP-U została wyłączona

W czwartek 13 lutego 2020 roku, uczniowie ZSPU wzięli udział  w Szkolnej Akcji Oddawania Krwi. Tym razem do oddania kwi zgłosiło się 65 pełnoletnich osób, z czego 34 zostało zakwalifikowanych do poboru. Na uruchomionych stanowiskach w auli szkoły, łącznie zebrano 15,3 litrów krwi. Dodatkowo, osoby chętne mogły zapisać się do bazy dawców szpiku. Z tej możliwości skorzystało aż 6 uczniów z naszej szkoły.

W bieżącym roku szkolnym już po raz dziewiąty akcja ta połączona jest z projektem „Błękitna Krew” realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, którego celem jest upowszechnienie idei honorowego krwiodawstwa oraz świadomość posiadanej grupy krwi. Szczególne działania skierowane są do uczniów o najrzadszej grupie krwi z czynnikiem Rh- promując ich gotowość do systematycznego oddawania krwi. Dzięki korelacji obu projektów młodzież, która dwa razy odda krew otrzyma wartościowy dokument identyfikacyjny – Kartę Identyfikacyjną Grupy Krwi wydawaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Wszystkim odważnym, którzy podzielili się tym bezcennym darem oraz wszystkim osobom zaangażowanym serdecznie dziękujemy za pomoc!

 

dav

dav

dav

dav