#RazemNaŚwięta

Marcin Święciochowski   23 grudnia 2019   Możliwość komentowania #RazemNaŚwięta została wyłączona

Przedświąteczny wolontariat dla każdego

Listopad i grudzień to czas wzmożonej pracy wielu osób i nie inaczej wygląda to w naszej Szkole. Uczniowie w akcji #RazemNaŚwięta aktywnie i z zapałem włączają się w działania na rzecz słabszych, chorych i niepełnosprawnych. Wyrazem tego są liczne inicjatywy organizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu i zaprzyjaźnionych z nim osób.

Pierwszą z nich była zbiórka karmy i innych produktów dla Schroniska dla Zwierząt. Przez cały listopad uczniowie i nauczyciele przynosili karmę dla psów i kotów, zabawki, gryzaki, koce, poduszki. Wszystkie te artykuły Wolontariusze SKW pod opieką p. Moniki Kasprzyk i p. Sylwii Soboty dnia 30 listopada 2019 r. dostarczyli do Schroniska przy ul. Kawiary. Produktów było bardzo wiele, kilka klas zrezygnowało z podarków pod choinkę na rzecz naszych braci mniejszych. Dzięki wspólnym działaniom uczniów naszej Szkoły i Wolontariuszom bezdomne i chore zwierzęta spędzą zimę w cieple i z pełną miską.

Następna akcja to ta, w której młodzież naszej szkoły czynnie włączyła się w zorganizowanie „Koncertu Kolęd” dla seniorów. Kilkuosobowa grupa Wolontariuszy wykonała własnoręcznie kartki świąteczne dla wszystkich Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, chór szkolny przygotował kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki, a samorządy klasowe zakupiły czekolady. Wspólne kolędowanie miało miejsce 17 grudnia 2019 r. pod opieką p. Małgorzaty Kaszyńskiej i ks. Radosława Plewy. Podobne spotkanie miało miejsce również 19 grudnia 2019r., kiedy to delegacja w osobie p. Małgorzaty Łuczkowskiej przekazała drobne słodkości Uczestnikom i Pracownikom Stowarzyszenia MAKI w Gnieźnie.

Zbliżający się początek roku to przede wszystkim Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W grudniu dwukrotnie spotkaliśmy się na warsztatach, podczas których Wolontariusze SKW i Członkowie Samorządu Szkolnego pod opieką p. Anny Basińskiej-Krerowicz, p. Moniki Kasprzyk i p. Sylwii Soboty  mieli okazję wykonać własnoręczne ozdoby świąteczne takie jak: bombki, choinki, stroiki, świeczniki, świece, renifery i wiele innych. Owoc ich pracy mieliśmy okazję zobaczyć na kiermaszu świątecznym, który miał miejsce w naszej Szkole w dniach 17-19 grudnia 2019r. Cały dochód ze sprzedaży tych wyrobów został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak widać, młodzież chce, umie i potrafi pomagać. Chętnie otwieramy serca na potrzeby słabszych, chorych i niepełnosprawnych, wystarczy pokazać jak i co zrobić dla drugiego człowieka, a reszta dzieje się sama.