60 lat minęło…

Marcin Święciochowski   18 grudnia 2019   Możliwość komentowania 60 lat minęło… została wyłączona

Parafraza słów tej popularnej piosenki towarzyszyła społeczności Zespołu Szkół Przyrodniczo-  Usługowych  podczas uroczystości jubileuszu 60-lecia istnienia szkoły. Uroczysta akademia z okazji owego jubileuszu oraz Dnia Patrona , odbyła się w auli szkoły , w piątek 13 grudnia. Już od rana, na korytarzach szkoły, panował uroczysty nastrój. Odświętne stroje uczniów i nauczycieli, ostatnie próby przed występem…

Uroczystość zapoczątkowało złożenie kwiatów przez Dyrektora Szkoły, Pana Dariusza Banickiego wraz delegacją, pod tablicą upamiętniającą Patrona Szkoły Stanisława Mikołajczyka, przy ulicy Kostrzyńskiej. W samo południe zaś, w auli szkoły rozpoczęła się uroczysta Akademia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Pan Dariusz Banicki- Dyrektor ZSP-U. W pełnym refleksji przemówieniu przybliżył historię szkoły oraz wyróżnił przybyłych na tą uroczystość  byłych dyrektorów szkoły: Pana Jana Budzyńskiego, Pana Andrzeja Matuszewskiego, Panią Iwonę Ratajczak oraz Panią Dorotę Białecką.  Następnie głos zabrali zaproszeni goście przekazując stosowne gratulacje. Wręczono również  nagrody zwycięzcom konkursu mikołajczykowskiego. Po części oficjalnej uroczystości nadszedł czas na część artystyczną, w której uczniowie naszej szkoły przybliżyli biografię Patrona Szkoły Stanisława Mikołajczyka oraz 60-letnią historię placówki. Świętowanie zakończono skromnym poczęstunkiem w pracowni gastronomicznej.

Uroczystości jubileuszowe przygotowali uczniowie, pod okiem pani Małgorzaty Kaźmierczak, pani Honoraty Knast, pani Aliny Jastrzębskiej, pana Leszka Walerego, pani Magdaleny Nitki, pani Magdaleny Olejniczak, pani Agnieszki Zawadzkiej, za co bardzo dziękujemy!