Nasza szkoła stawia na doświadczenie zawodowe

Marcin Święciochowski   25 lipca 2019   Możliwość komentowania Nasza szkoła stawia na doświadczenie zawodowe została wyłączona

Zaledwie w ubiegłym miesiącu odbyło się uroczyste podsumowanie staży zagranicznych w ramach zakończonego projektu ERASMUS + 2018 a już w minionym tygodniu dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie podpisała umowę  na realizację nowego projektu ,,Europejski krok do zawodowej kariery” który będzie realizowany w nadchodzącym roku szkolnym 2019/20. W ramach tej umowy  pięćdziesięcioro uczniów z trzecich klas techników; hotelarstwa, architektury krajobrazu, geodezji, organizacji turystyki oraz żywienia i usług gastronomicznych pojedzie do specjalistycznych przedsiębiorstw znajdujących się na terenie Malagi i Grenady.

Będą oni  zdobywać cenne doświadczenia zawodowe a w czasie wolnym poznawać kulturę i zwyczaje Hiszpanii. Zwycięski projekt złożony w lutym przez ZSP nr 1 dostał dofinansowanie w kwocie 113 758,00 euro, z których to środków zostanie opłacona zarówno podróż, ubezpieczenie jak i trzytygodniowy pobyt uczniów u partnera hiszpańskiego. Każdy z uczniów dostanie również kieszonkowe wysokości kilkuset euro. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwają opiekunowie delegowani przez szkołę którzy przez cały czas przebywają z młodzieżą na miejscu. Zakwalifikowani uczniowie po powrocie przygotowują prezentacje dzieląc się swoim doświadczeniem z koleżankami i kolegami. Należy podkreślić duże zainteresowanie uczniów taką formą realizacji praktyk zawodowych.