PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA

Włodzimierz Kaszyński   10 czerwca 2019   Możliwość komentowania PROFILAKTYKA ONKOLOGICZNA została wyłączona

28 maja 2019 roku uczniowie klas 1TH, 1TO, 2TŻ, 2TH, 2TA wzięli udział w wykładzie i warsztatach poprowadzonych przez panią Agnieszkę Jędrzejczak i pana Łukasza Szczepańskiego, pracowników  Zakładu Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów  Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. 

Podczas wykładu przybliżona została tematyka badań profilaktycznych oraz zasady zdrowego stylu życia, w tym ważniej aktywności fizycznej i prawidłowej diety. Omówione zostały choroby cywilizacyjne i onkologiczne problemy spowodowane przez czynniki kancerogenne.  Szczególną uwagę zwrócono na problem nikotynizmu wśród młodzieży.

Na warsztatach, poprzedzonych filmem edukacyjnym dotyczącym nowotworów, uczniowie uczyli się jak prawidłowo badać piersi i jądra.

Prelegentom serdecznie dziękujemy.

 

zd1