PROJEKT „BŁĘKITNA KREW”

admin   6 maja 2019   Możliwość komentowania PROJEKT „BŁĘKITNA KREW” została wyłączona

Dnia 24 kwietnia br. odbyło się uroczyste wręczenie kart identyfikacyjnych grupy krwi.  90 uczniów szkół średnich powiatu gnieźnieńskiego, którzy wzięli czynny udział w projekcie, dzieląc się swoją krwią, otrzymało tzw. krewkarty. Osobistego ich wręczenia, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, dokonał Mariusz Mądrowski, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Michał Sokołowski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Włodzimierz Pilarczyk, prezes oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie.

Inauguracja projektu „Błękitna krew” miała miejsce w 2012 roku w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Poznaniu oraz we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Patronat nad akcją objęło Narodowe Centrum Krwi. Uczniowie naszej szkoły czynnie włączają się w projekt a posiadaczami KREWKARTY w 2019 roku zostali:  z klasy 4TAR: Robert Walczak, Marcin Koronka, Jan Różak, z klasy 3TŻa: Monika Zakrzewicz, Filip Górka, Małgorzata Król, Grzegorz Trzaskawka, z klasy 3TŻb: Paweł Ostrzycki, Patrycja Kulig, Anna Jaśkowiak, Krystian Kozłowski, Maciej Kotulla, Katarzyna Kędziora, Sławomir Pluciński, z klasy 4TŻ: Marianna Dobrzykowska, Krzysztof Mikos, z klasy 3ZSZ: Anna Roszak, z klasy 3TM: Łukasz Pietraszak, Hubert Pachołek, z klasy 4 TG: Dawid Gawroński, z klasy  4TM: Dębicki Filip oraz absolwenci szkoły: Michał Kowalski i Marcin Gewert.

Resized_20190424_132951_5135 (1) Resized_20190424_133028_4285