Nowoczesny sprzęt w ZSP nr 1

admin   2 kwietnia 2019   Możliwość komentowania Nowoczesny sprzęt w ZSP nr 1 została wyłączona

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie od kilku lat korzysta z nowoczesnego sprzętu rolniczego dzięki umowie partnerskiej z Firmą „AGRO RAMI” Raniś i wspólnicy S.C . która już po raz kolejny dostarczyła do szkoły najnowocześniejszy sprzęt rolniczy. Tym razem jest to nowoczesny ciągnik CASE MAXXUM 125 wyposażony w komputer pokładowy, nowoczesną skrzynię biegów i  elektryczne sterowanie funkcjami ciągnika.

Dzięki tej współpracy uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technikum rolniczego będą nabywać umiejętności precyzyjnego prowadzenia ciągnika z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej , obsługiwania zestawu  diagnostycznego , a także będą mogli wykonywać agregatowanie z innymi maszynami. .Nadmienić należy że inwestowanie w tak drogi sprzęt przewyższa możliwości finansowe szkoły,  dlatego ten rodzaj współpracy jest jak najbardziej korzystny dla obu stron.

Ponadto sprowadzenie do szkoły nowoczesnego sprzętu przyczynia  się do  poszerzenia   horyzontów  edukacyjnych uczniów oraz do podniesienia  jakość kształcenia naszej młodzieży co przekłada się na 100 procentową zdawalność egzaminów zawodowych w tych zawodach oraz liczne sukcesy na ogólnopolskich konkursach.