Warsztaty kulinarne ,, KUCHNIA POLSKA” 

admin   15 marca 2019   Możliwość komentowania Warsztaty kulinarne ,, KUCHNIA POLSKA”  została wyłączona

W piątek 15 marca w pracowni gastronomicznej szef kuchni firmy cateringowej  U LENIWEJ DANUTY Pan ŁUKASZ DURA poprowadził warsztaty kulinarne w zakresie produkcji potraw charakterystycznych dla kuchni polskiej. Uczniowie klasy III TŻ b pod okiem specjalisty przygotowali prawdziwą polską ucztę: tatar z oliwą suszoną z pomidorami, żurek z jajem poszetowym, policzki wieprzowe w sosie kurkowym, kluski śląskie i modra kapusta z żurawiną na czerwonym winie. Smak i zapach potraw przygotowanych na warsztatach zadowolił nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi za cenne wskazówki i dobre rady. Już dziś czekamy na kolenie warsztaty.