PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z MUZEUM W SZRENIAWIE

Włodzimierz Kaszyński   1 marca 2019   Możliwość komentowania PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z MUZEUM W SZRENIAWIE została wyłączona

W dniu 27 lutego 2019 roku w budynku naszej szkoły odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy  pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie a Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.  Uroczystość, swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, a wśród nich: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego – pan Piotr Gruszczyński, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu – pan Łukasz Kaszyński, Dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie – pan dr Jan Maćkowiak, główny konserwator zbiorów muzeum – pan Janusz Grzelak, przedstawiciel Wielkopolskiej Izby Rolniczej  – pan Zbigniew Stajkowski, Prezes Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie – pan Janusz Winiarski oraz wieloletni sympatyk naszej szkoły i zasłużony działacz ruchu ludowego – pan Tadeusz Stachowiak

Charakter owej współpracy nakreśliła w kilku słowach pani Dyrektor Iwona Ratajczak mówiąc o wzajemnie uzupełniających się działaniach szkoły i muzeum na rzecz kształcenia młodych pokoleń przyszłych rolników, mechanizatorów oraz kucharzy.

Po zakończeniu części oficjalnej, pan dr Jan Maćkowiak  wygłosił krótki wykład zatytułowany „Przeszłość – przyszłość Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie”.

DSC_2271 DSC_2277 DSC_2281 DSC_2290 DSC_2298 DSC_2266