VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy i BHP

Marcin Święciochowski   27 lutego 2019   Możliwość komentowania VI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy i BHP została wyłączona

Dnia 19 lutego 2019r. w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu odbył się etap regionalny VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy  i  BHP dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Poznaj swoje prawa   pracy”,   w ramach realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. 

Celem konkursu była promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz zwracanie uwagi na jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Szejna , uczennica pierwszej klasy kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Krystian Szewczyk , uczeń pierwszej klasy kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej.

Zadanie konkursowe polegało na  rozwiązaniu testu składającego się z pytań  z zakresu prawa pracy i BHP. Wręczając dyplomy  Pani Stanisława Ziółkowska, okręgowy inspektor pracy w Poznaniu  zwróciła uwagę na niezwykle wysoki   poziom wiedzy prezentowany przez uczniów.

20190219_105713 20190219_110059 20190219_113020