„Proszę nie strzelaj”

admin   8 października 2018   Możliwość komentowania „Proszę nie strzelaj” została wyłączona

Z dniem 24 września 2018r  Samorząd Uczniowski ZSP nr 1 wraz z całą społecznością Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie rozpoczyna akcję propagandowo-informacyjną pod nazwą „Proszę nie strzelaj”. Głównym celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego do zaprzestania odpalania sztucznych ogni oraz petard przez cały rok !!!

Każdy, kto ma w domu zwierzaka, doskonale wie, jak bardzo się on boi, gdy za oknami wybuchają sztuczne ognie i petardy. Zwierzęta reagują na hałas ucieczką. W domu chowają się w najciemniejszy i najmniejszy kąt. Jeśli w czasie wybuchu są na dworze, potrafią przerażone biec przed siebie, aż nie stanie im serce lub nie wpadną pod samochód. Od jednej petardy giną też setki ptaków, rozbijając się o mury miejskich budowli.

Dlatego też przygotowaliśmy tabliczki informacyjne z którymi społeczność naszej szkoły dociera do wszystkich miejsc gdzie odbywają się różne uroczystości m.in. do Restauracji, Szkół, Urzędu Miasta Gniezno, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Centrum Kultury Scena To Dziwna, Miejskiego Ośrodka Kultury.

Chcemy trafić do wszystkich ludzi dobrej woli, dla których los zwierząt nie jest obojętny.

 

                                                               Samorząd Szkolny ZSP nr 1 w Gnieźnie

Petycja 

Naszą akcję wspiera Fundacja Przyjaciół Zwierząt w Gnieźnie, media Gniezno-Fakty-Interwencje. Za dodatkową pomoc dziękujemy Drukarni Spółdzielni “DOZÓR” w Gnieźnie oraz Panu Tadziowi z radio-Taxi 61-426-87-87.