Konkurs gastronomiczny „PYRA”

admin   4 października 2018   Możliwość komentowania Konkurs gastronomiczny „PYRA” została wyłączona

25 września br. odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs gastronomiczny, którym hasłem przewodnim była „PYRA”. W wydarzeniu brało udział 13 uczestników. Dwuosobowe zespoły musiały w 90 minut wykonać dwie porcje potrawy z ziemniaków, dodatkowym utrudnieniem było zastosowanie pieczenia jako ostatniej obróbki termicznej. Z zadaniem uczniowie wyśmienicie sobie poradzili, lecz nie wszyscy:

I miejsce zdobyły dwa zespoły: Sara Stelmaszyk i Jagoda Chojnacka za rogaliki ziemniaczane z marmoladą oraz Natalia Budzyńska i Sandra Marwitz za pieczone bataty z pesto z Rukli podane w asyście koktajlu z batatów,

II miejsce przypadło Dominice Grzechowiak za bataty pieczone z granatem i orzechami w sosie miodowym,

III miejsce zdobyły Jagoda Kryś i Dominika Kierzek za faszerowane ziemniaki z dipem czosnkowym.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział, zachęcamy do podejmowania kolejnych kulinarnych wyzwań, które już w listopadzie!!!!