PODWÓJNY SUKCES MŁODYCH MECHANIZATORÓW Z ZSP1 GNIEZNO

admin   27 września 2018   Możliwość komentowania PODWÓJNY SUKCES MŁODYCH MECHANIZATORÓW Z ZSP1 GNIEZNO została wyłączona

 

Drugi dzień XX Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2018 w Bednarach był bardzo udany dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie. W corocznie organizowanym finale Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Średnich „MŁODY MECHANIK NA MEDAL” dwaj uczniowie znaleźli się na podium: Radosław Kowalczyk został zwycięzcą tego konkursu a jego kolega z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa Krzysztof Kałat zajął 3 miejsce.

Finał poprzedzony jest trwającymi kilka miesięcy eliminacjami, w których kandydaci
z całej Polski rozwiązują testy on-line. Po eliminacjach wyłonionych jest 10 finalistów z największą liczbą punktów, którzy zapraszani są na finał ogólnopolski. Konkurs podzielony jest na 2 etapy. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy dotyczącej mechanizacji rolnictwa, drugi etap to  wykonanie 3 zadań praktycznych.
Zwycięzcy wywalczyli nagrody finansowe zarówno dla siebie jak i dla szkoły, która dzięki zdobytym środkom doposaży bazę kształcenia praktycznego.

Gratulujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom przygotowującym do konkursu. 

1 2 3