PODRÓŻ w CZASIE

admin   3 lipca 2018   Możliwość komentowania PODRÓŻ w CZASIE została wyłączona

 

Dnia 20-tego czerwca uczniowie klas 1 TM i 2 TM wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie. 

Uczniowie poznali dzieje rolnictwa od VII do XVIII wieku a szczególnie rozwój przetwórstwa  i przemysłu rolno – spożywczego. Technologiczny proces przetwarzania żywności bez prądu  w młynarstwie, piekarnictwie, winiarstwie, olejarstwie, gorzelnictwie, mleczarstwie, wędliniarstwie  oraz rzemieślnictwie został przybliżony uczestnikom wycieczki przez przewodnika. Bardzo ciekawy okazał się dział związany z melioracją, nawożeniem i ochroną roślin, jaką stosowano dawniej. Interesująca była wystawa  dawnych maszyn rolniczych a szczególnie kolekcja tych, które zostały doprowadzone do pełnej sprawności technicznej i których pokaz działania został przedstawiony uczniom przez pracowników Muzeum. Niezwykłą wycieczką w czasie było także zwiedzanie działu agrolotnictwa z unikalną w skali kraju kolekcją rolniczych statków powietrznych.

Ta pouczająca podróż w czasie pozwoliła zobaczyć, jak trudna była praca na roli i jak duży dokonał się przełom w przemyśle rolno – spożywczym na przestrzeni wieków.

IMAG1779 IMAG1782 IMAG1789