SZCZĘŚLIWI WYGRANI z ZSP1

admin   12 czerwca 2018   Możliwość komentowania SZCZĘŚLIWI WYGRANI z ZSP1 została wyłączona

Nareszcie zostały opublikowane wyniki konkursu wniosków w ramach programu ERASMUS PLUS ,,KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE”.

W tym roku złożonych zostało o 50% więcej wniosków niż w poprzednim roku . Łącznie 1022 szkoły i inne instytucje ubiegały się o  sfinansowanie wyjazdów na staże zagraniczne swoich uczniów. Niestety dofinansowanie dostało tylko 250 projektów z całej Polski. Cieszymy się, że wśród wybranych znalazł się projekt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie ,,Wysokie kompetencje zawodowe szansą na rozwój kariery”. Dzięki uzyskanym środkom w kwocie 117 936 euro już w przyszłym roku szkolnym 52 uczniów będzie mogło zdobywać doświadczenie zawodowe w przedsiębiorstwach ze swojej branży na terenie słonecznej Andaluzji. Niebywałą atrakcją dla uczniów jest fakt, że mogą między innymi odbywać praktyki w zespole parkowo –pałacowym Alhambry (technik architektury krajobrazu), w renomowanych hotelach i restauracjach Grenady (technik hotelarstwa i żywienia) oraz obsługiwać specjalistyczny sprzęt geodezyjny z którym spotykają się po raz pierwszy. Oprócz pracy na uczniów będą czekały liczne wycieczki krajoznawcze oraz zajęcia turystyczno- kulturowe które pozwolą na lepsze poznanie języka i kultury hiszpańskiej. Przed uczniami ostra rywalizacja, gdyż tylko najlepsi zostaną zakwalifikowani do projektu a chętnych jest wielu.