Wycieczka do Włoch

admin   8 maja 2018   Możliwość komentowania Wycieczka do Włoch została wyłączona

W dniach od 16 do 21 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Włoch. Pierwszym ze zwiedzanych miast była Florencja, która zachwyciła architekturą – monumentalną kopułą katedry Santa Maria del Fiore, wieżą Giotta, fontanną Neptuna i urokliwymi sklepikami jubilerskimi przy Moście Złotników. W stolicy Włoch młodzież miała okazję odświeżyć swoją wiedzę na temat historii starożytnego Rzymu, podziwiać arcydzieła architektury, malarstwa i rzeźby oraz odwiedzić miejsca związane z Janem Pawłem II. Dwudniowy pobyt w Wiecznym Mieście dał możliwość zwiedzenia m. in. Koloseum, Forum Romanum, Placu Weneckiego, Bazyliki św. Piotra oraz wypowiedzenia życzenia podczas wrzucania monety do Fontanny di  Trevi. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w romantycznej Wenecji – rejs stateczkiem i podziwianie miasta z wody, spacer malowniczymi uliczkami od Pałacu Dożów, obok Dzwonnicy św. Marka i Wieży Zegarowej do Ponte Rialto oraz zwiedzanie Bazyliki św. Marka. W trakcie imprezy grupę oprowadzali lokalni przewodnicy, których pracę z zainteresowaniem obserwowali uczniowie klasy obsługi turystycznej. Oprócz walorów edukacyjnych wycieczka była okazją do poznania smaków włoskich potraw: pizzy, makaronów, owoców morza i przepysznych lodów. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i wyrażali nadzieję, że będą mieli możliwość poznawania kolejnych krajów naszego kontynentu.