Pożegnania nadszedł czas

admin   29 kwietnia 2018   Możliwość komentowania Pożegnania nadszedł czas została wyłączona

W piątek – 27 kwietnia – w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 żegnaliśmy uczniów klas maturalnych. Na uroczystości zakończenia szkoły gościliśmy wicestarostę –  pana Jerzego Berlika, prezesa Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka – pana Janusza Winiarskiego, przedstawiciela  Towarzystwa im. Stanisława Mikołajczyka – pana Tadeusza Stachowiaka i przewodniczącą Rady Rodziców – panią Elżbietę Cytryńską. Akademię rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 pani Iwona Ratajczak, która serdecznie powitała zgromadzonych Gości, Grono Pedagogiczne oraz młodzież. Pani dyrektor jak i pozostali goście, którzy zabrali głos, życzyli absolwentom pomyślności podczas egzaminów maturalnych i zawodowych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. W imieniu młodszych kolegów absolwentów pożegnał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Ludwik Kneblewski. Następnie pani dyrektor wraz z panem wicestarostą  wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom  Marcie Prymas –średnia ocen 5,38, Radosławowi Plucińskiemu – średnia ocen 5,34, Marlenie Fus i Annie Kwaśniewskiej – średnia ocen  5,07.

Jak co roku wręczono  nagrody książkowe absolwentom, którzy osiągnęli dobre i bardzo dobre wyniki w nauce – nagrody wręczała dyrektor szkoły w asyście pana wicestarosty i  wychowawców poszczególnych klas.

Pożegnanie maturzystów stało się okazją do wręczenia specjalnych podziękowań zaproszonym gościom, którzy, jak podkreśliła pani dyrektor, ofiarnie pracowali na rzecz szkoły, wspierali dobrym słowem i promowali w naszym regionie.

Na uroczystości odbyła się także ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły – chorążym został Łukasz Pietraszak z klasy 2TM, któremu powierzył tę zaszczytną  funkcję,  pełnioną od  trzech lat, Arkadiusz Łuczak uczeń klasy 4 TMR.  Asystę tworzą  Magdalena Pietryga i Jagoda Zakrzewska.

Część artystyczną przygotowali uczniowie młodszych klas pod kierunkiem   p. Karoliny Szafrańskiej, p. Katarzyny Tymczewskiej,  p. Beaty Kaczmarek i p. Małgorzaty Kaszyńskiej.