Ogólnopolski Turniej Kucharski

admin   26 kwietnia 2018   Możliwość komentowania Ogólnopolski Turniej Kucharski została wyłączona

W dniach 19 i 20 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Kucharski .

Wśród 9 uczestników naszą szkołę reprezentował Kamil Szymański uczeń 3 klasy ZSZ -kucharz.  Turniej podzielony był na dwie części .W pierwszym dniu zmagań uczniowie musieli zmierzyć się z częścią quizową, w której odpowiadali na zadania z ogólnej technologii gastronomicznej , wiedzy o produktach zbożowych oraz zadania praktyczne z wiedzy ogólnozawodowej np rozpoznawania ziół, rodzaju makaronów.  W tej części młodzież mogła zdobyć 25 punktów. Kolejnym etapem Turnieju była cześć praktyczna -wykonanie potrawy konkursowej pt.:Pierogi w różnych odsłonach”. Komisja oceniała sposób wykonania zadania, czystość, ekonomiczne podejście do pracy , wyczucie smaku.  .Jurorzy pokreślili, iż konkurs rozegrał się na bardzo wysokim poziomie, jak na młody wiek uczestników.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się następnego dnia tj. 20 kwietnia  w Sali Witrażowej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Laureaci sześciu pierwszych miejsc odebrali zaświadczenia o zwolnieniu z części praktycznej egzaminu czeladniczego . Bardzo gratulujemy reprezentantowi naszej Szkoły Kamilowi , który zdobył  6 miejsca a tym samym jest laureatem Turnieju.

 

IMG_1307 IMG_1314 IMG_1326 IMG_1349