POLICJA OSTRZEGA MLODZIEŻ PRZED HANDLEM LUDŹMI

admin   19 kwietnia 2018   Możliwość komentowania POLICJA OSTRZEGA MLODZIEŻ PRZED HANDLEM LUDŹMI została wyłączona

Dnia 11 kwietnia br. st. asp. Krzysztof Socha poprowadził warsztaty dla uczniów klas 4Tżb, 4TA, 3TŻ, 3TGM, 4TRM, 4TŻc,  4THa, 3ZSZ, 4 TG dotyczące handlu ludźmi. Celem warsztatu było zapoznanie młodzieży ze sposobami przeciwdziałania i zabezpieczania się przed możliwością stania się ofiarą handlu ludźmi, a także nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Wakacje to dla wielu nie tylko czas odpoczynku, ale również wyjazdów za granicę do pracy jak i podejmowania tej pracy na terenie kraju. Wakacyjna praca może być szansą na zmianę swojego życia na lepsze, ale wiąże się również z różnymi zagrożeniami. Handel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści.  Wszyscy ci, którzy planują wyjazd do pracy za granicę czy nawet podejmujący pracę w Polsce są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.

Negatywnego stosunku do handlu ludźmi należy uczyć od najmłodszych lat, zwłaszcza w pracy wychowawczej, nie tylko po to, by uczniowie wiedzieli, jakie zagrożenia niesie ze sobą praca zagraniczna bądź sezonowa, ale także, by mieli świadomość, jak zapobiegać oraz się bronić by nie stać się ofiarą oraz gdzie zgłosić się o pomoc.

IMAG1593