Drzwi Otwarte w naszej Szkole

admin   13 kwietnia 2018   Możliwość komentowania Drzwi Otwarte w naszej Szkole została wyłączona

W minioną sobotę, 7 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyły się Drzwi Otwarte. Stanowiły one okazję do poznania szkoły przez naszych przyszłych uczniów
i ich rodziców. Rozpoczęły się spotkaniem informacyjnym na temat naboru do szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Pani Dyrektor Iwona Ratajczak przybliżyła zebranym specyfikę kształcenia w naszej szkole zwracając szczególną uwagę na możliwość korzystania ze staży zagranicznych oraz ofertę dodatkowych kursów i szkoleń skierowanych dla przyszłych uczniów m.in. kurs prawo jazdy kat. B i T. Później pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich rodzicami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze pracownia gastronomiczna , w której uczniowie klasy 1technikum żywienia przygotowywali poczęstunek dla przyszłych kucharzy. Młodzi geodeci na placu demonstrowali gimnazjalistom możliwości pracy na nowoczesnym sprzęcie geodezyjnym przy okazji częstując ich własnoręcznie przygotowanymi babeczkami. Osoby zainteresowane zawodem technik hotelarstwa (klasa integracyjna) mogły uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich mini konkursie. Laureaci konkursu wykazali się znajomością terminologii hotelarskiej, która być może zaowocuje w przyszłości. Niewątpliwą atrakcją tegorocznych Drzwi Otwartych była możliwość obejrzenia nowoczesnego sprzętu rolniczego demonstrowanego zarówno przez uczniów naszej Szkoły jak i partnerów – firma AGROMARKET Jaryszki.  Gimnazjaliści chętnie korzystali z możliwości sprawdzenia siebie w roli kierowcy ciągnika. Pośród tłumu przechadzał się „sobowtór” Wojciecha Cejrowskiego, który udzielał informacji nt. zawodu technik obsługi turystycznej i bardzo chętnie fotografował się z gimnazjalistami. Ozdobą sali 4.37 były prace plastyczne wykonane w ramach Powiatowego Konkursu Plastycznego
„Wiosna w ogrodzie”. Młodzi ludzie poprzez aktywność plastyczną podzielili się z nami uczuciami oraz indywidualnym sposobem odbioru rzeczywistości. Kandydaci na architektów krajobrazu mogli zapoznać  się również  z warsztatem pracy, podziwiając wykonane komputerowo aranżacje ogrodów.