WIELKIE MORAWY – WIELE DO ODKRYCIA!

admin   2 lutego 2018   Możliwość komentowania WIELKIE MORAWY – WIELE DO ODKRYCIA! została wyłączona

W ramach współpracy klasy ITO z Muzeum Początków Państwa Polskiego uczennica  Patrycja Kuszak wzięła udział w warsztatach Rodzinna Niedziela na temat W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję odkryć tajemnicze Wielkie Morawy, usłyszeć o wojowniczych Awarach, poznać historię Samona i Cyryla i Metodego, zobaczyć wspaniałą biżuterię książąt i księżnych a także dowiedzieć się jak wyglądało życie codzienne potężnych grodów w Mikulcicach i Starym Mieście.

Zajęcia prowadzili :
Łukasz Kaczmarek – kurator (Pracownia archeologiczna)
Marta Karalus-Kuszczak (Pracownia edukacyjna)

Koordynatorem projektu ze strony muzeum jest Pani Magda Robaszkiewicz, która planuje zaangażować młodzież w czasie Nocy Muzeum.

Kolejne spotkanie jest zaplanowane na  10 lutego

W ramach tego spotkania będzie :
– zwiedzanie wystawy stałej „Początki państwa polskiego”
– warsztat z obsługi ruchu turystycznego