Jak przygotować młodzież na niebezpieczeństwa w sieci i na drodze?

admin   21 grudnia 2017   Możliwość komentowania Jak przygotować młodzież na niebezpieczeństwa w sieci i na drodze? została wyłączona

Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie wzięli udział w projekcie profilaktycznym Dwie strony sieci, który w niekonwencjonalny sposób porusza problematykę prywatności danych, bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialnego i świadomego wykorzystywania potencjału, jaki ma w sobie Internet. Młodzież wzięła udział w interaktywnych warsztatach  z udziałem m.in. policyjnego profilaktyka oraz obejrzała film Nerve. Po spotkaniu uczniowie udali się również do Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa Skoda AutoLab, gdzie wzięli udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Przyszli kierowcy korzystali z symulatora bezpiecznej i ekologicznej jazdy, symulatora hamowania, czasu reakcji, alkogogli. Poznali technologię budowy bezpiecznego samochodu oraz rozwiązywali testy z wiedzy o ruchu drogowym i ekonomii jazdy.  Dzięki wykładowi i pokazie ratownika medycznego przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło obracanie się w symulatorze dachowania oraz zetknięcie z przeszkodą w symulatorze zderzeń, dzięki którym uwierzyli w zasadność zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Warsztaty były bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci i zaowocuje właściwym zachowaniem na drodze przyszłych kierowców.

IMAG1264 IMAG1267 IMAG1274 IMAG1280