Kolędy łączą pokolenia

admin   21 grudnia 2017   Możliwość komentowania Kolędy łączą pokolenia została wyłączona

Dnia 19 grudnia br. młodzież działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie, jak co roku od wielu lat, odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Gnieźnie. Wolontariuszki wykonały własnoręcznie kartki świąteczne dla wszystkich podopiecznych, przygotowały słodki poczęstunek oraz zorganizowały w szkole zbiórkę czekolad dla seniorów. Młodzież zaprezentowała montaż słowno- muzyczny. Po odczytaniu przez księdza fragmentu Pisma Świętego mówiącego o narodzeniu Chrystusa, wszyscy zgromadzeni odśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki, wśród ogólnego wzruszenia słuchaczy. Wizyta wolontariuszy w DPS-ie sprawiła mieszkającym tam osobom ogromną radość. Pensjonariusze byli bardzo zadowoleni z odwiedzin i słodkich prezentów, z wielką życzliwością przyjęli młodzież a spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno gospodarzy jak i wolontariuszy. Brawom i podziękowaniom nie było końca, a o wizycie będzie nam przypominał piękny Mikołaj podarowany nam w prezencie.

20171219_102804 20171219_102824 received_794146867424171